Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Opelichaný kakariki

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Opelichaný kakariki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 14:35 Hunter Re: tobiata
áno, som si pozisťoval, všetko som mu porobil tak aby sa cítil čo najlepšie, perie po 3 mesiacoch stále nemá dorastené úplne, ale je tam obrovské zlepšenie, už sa chodí aj sám kúpať, býva vo voliere ( moja prezentácia ) no myslím že už vyzerá viac k svetu, len mu budem musieť zas ostrihať pazúriky, lebo si ich nebrúsi ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2014 18:12 tobiata Re: Hunter
zdravim, co vim, tak kakariky potrebuji pro dobry rust peri a preperovani mit v kleci drn travy. v nem si pak vyzobavaji co potrebuji, zadny z nasich mazliku s perim nema problemy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 12:08 Muž Hunter [1] - Papoušci
Zdravím, dostal sa ku mne jeden kakariki, ktorý má úplne vypadané pierka z hlavy aj krku, stále mu vypadávajú ďalšie, celý je taký našuchorený, ale inak je aktívny, pije, papá, .... začal som ho rosiť, poraďte ako mu pomôcť ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 18:54 martinherink
Ve zverimexech často vidívám oškubané samce kakarikiů. řek bych že je to malou vlhkostí. Na burze jsem to ještě neviděl. Já chovám dva páry venku žádné takové problémy nemají. Asi jim prostě nevyhovuje život v budově. Nový zéland má přeci jen dost vlhké klima.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 14:39 Muž kakariky10 [3] - Papoušci
tuto máš všetko o chorobách, moj-papagaj.webnode.sk/ prípadne môžeš komentnúť niektorú sekciu a užívatelia ti poradia..:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 10:03 Muž hhonza [5] - PapoušciRe: Terka
Terka napsala: Já rosím Horáce (aymaru pruhovanou) každý den, mám ho samozřejmě v bytě... jen málokdy vynechám. Začala jsem ho rosit, protože neměl úplně pěkný peří, a když jsem si všimla jak si to užívá, tak proč mu tu zábavu nedopřát :-) Sice pak vypadá jako zmoklý kuře, ale peří má už jako normální pták a ne jako rozcuchaná koule a je spokojenej a to je pro mě hlavní :-)

njn tak to musí být palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 09:04 Žena Terka [10] - PapoušciRe: hhonza
Já rosím Horáce (aymaru pruhovanou) každý den, mám ho samozřejmě v bytě... jen málokdy vynechám. Začala jsem ho rosit, protože neměl úplně pěkný peří, a když jsem si všimla jak si to užívá, tak proč mu tu zábavu nedopřát :-) Sice pak vypadá jako zmoklý kuře, ale peří má už jako normální pták a ne jako rozcuchaná koule a je spokojenej a to je pro mě hlavní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 20:59 Muž hhonza [5] - PapoušciRe: Kakarinka
Kakarinka napsala: Jo, mám je doma, jinak bych jim koupelničku v zimě nedávala tone :)

take si myslím ale pokud je vedro tak proč ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 20:49 R Žena Kakarinka [8] - Papoušci – Kakariki
Jo, mám je doma, jinak bych jim koupelničku v zimě nedávala tone :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2012 21:34 Muž hhonza [5] - PapoušciRe: Terka
ano tak v tom připadě v pořádku palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2012 21:11 Žena Terka [10] - PapoušciRe: hhonza
Proč by se nemohl bytový papoušek koupat/rosit i v zimě? Venku ve voliéře to chápu, ale v bytě, kde je teplo v tom problém nevidím :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 20:14 Muž hhonza [5] - PapoušciRe: Kakarinka
Kakarinka napsala: Vymáchají se až moc, jsou jak zmoklé slepice :-D je jim vidět bílé prachové peří, když se vykoupou :-D

no nevím jestli to se muže :-D ale ted v zimě těžko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 19:59 R Žena Kakarinka [8] - Papoušci – Koupel
Vymáchají se až moc, jsou jak zmoklé slepice :-D je jim vidět bílé prachové peří, když se vykoupou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 16:03 Muž hhonza [5] - PapoušciRe: Kakarinka
Kakarinka napsala: Rosit jsem zkoušela, ale pořád utíkali, tak jsem nakonec přistoupila na koupel 1x denně :)
takže není až moc mokrá ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 13:14 R Žena Kakarinka [8] - Papoušci – Rosit
Rosit jsem zkoušela, ale pořád utíkali, tak jsem nakonec přistoupila na koupel 1x denně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 07:48 Muž hhonza [5] - Papoušci
nemusíte dát koupel stačí i rosit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2012 20:30 R Žena Kakarinka [8] - Papoušci – Díky
Díky za odpovědi, zítra jim dám koupelničku :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 20:35 Žena Terka [10] - PapoušciRe: veronika033
Já jsem někde četla, že kakarici obecně trpí na vypadávání peří a že někdy to je způsobený malou vlhkostí... že se potřebují často rosit nebo koupat. Ale ruku do ohně za tu informaci nedám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 18:07 Žena veronika033 [18] - Papoušci
Opravdu nevím čím to je :-O
Ale chodíme do jednoho zverimexu kde mají papouška Kakariki přesně takhle (možná i hůř) kolem hlavy opelichaného. :-( V nejbližší době tam zase půjdu koupit zrní tak se ti tam zkusím zeptat jestli neví čím to je ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2011 12:59 R Žena Kakarinka [8] - Papoušci – Opelichaný kakariki
Fotka k příspěvku Prosím o radu, můj papoušek kakariki - Ota má velmi opelichané okolí hlavy z obou stran (viz foto). Už to je delší dobu. Dávám mu i vitamínky, každý den samozřejmě zeleninu či ovoce (okurka, mrkev, paprika, pomeranč...) Sárinka, která je v kleci s ním je úplně v pořádku. Mám je v pokoji, proto je sleduji, ale Sára ho neoklovává. Ani Otík sám se neškube. Neví někdo, jak to upravit? Potřebuje nějaké vitamíny, nebo je to něčím jiným? Předem díky za odpovědi,
Kakarinka
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 120x

© PTACCI.NET - https://ptacci.net/forum/124-opelichany-kakariki