Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Spoločenský chov papagájov

 

NápovědaFórum » Chování ptáčků  

+ přidat příspěvek
Spoločenský chov papagájov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 00:25 Muž Felix [1] Re: Igor
Teď zmínka ne ohledně druhu papouška ale klícky (někomu by se to mohlo hodit): než jsme dotáhli korelu Pepinu jako první z prozatím čtyř, když jsem viděl ceny větších klecí ve zveráčích, zhrozil jsem se. Vlítl jsem do (jinak předraženého) Baumaxu a za 350 Kč koupil voliérové pletivo. Z něj za víkend sesmolil za pomoci vázacího drátu (plus pár komponentů ze staré skříně na vyhození) klec o rozměrech zveráčové za dva až tři hadry...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2016 20:17 Igor Re: fajfmen
Hej, myslim si aj ja ze je to mnisek sedy....prekutral som web a tento sa najviac podoba...uz sa zhana velka klietka, hracky, zradlo ci ako sa to vola pri vtakoch a mama mu hovori Bubo...o zabavu maju obaja postarane....ak by som sa mylil ohladne druhu tak ma urcite opravte...dakujem velmi pekne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 22:29 Muž Felix [1] Re: Igor
Je to jen odhad (trochu rozumím některým krkavcovitým, v papoušcích ale docela plavu, chovám "jen" korely), čili rozhodně nejsem odborník - dle mého by to mohl být mníšek šedý :-)
Kdyžtak zagoogli na tento název - pokud jsem se jako laik spletl, nic se nestane. Pokud jsem se trefil, snadno dohledáš stěžejní info ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2016 17:54 Igor – Co je to za vtaka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim,

potrebujem pomoct s identifikaciou papagaja. Mama ho rano nasla na balkone nasho domu. Nema ziadne kruzkovania. Susedia tiez nevedia co je to ani nevedia o nikom komu by chybal. Pozicali klietku po kanarikoch, ale je podla mna mala na velkost tohto zabludenca. Mama si ho chce nechat a kedze sa v tychto potvorkach vobec nevyznam potreboval by som radu ohladne tohoto druhu. Aspon nazov a nejake zakladne info o chove, zvysok nastudujem. Dakujem velmi pekne za radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 14:08 PájaM – ukřičený papoušek
Zdravím, máme doma Pyruru zelenolícího. Je hodně společenský a kdykoliv je v pokoji sám a někoho slyší, tak začne hlasitě křičet a vyžadovat si pozornost. Teď jsme se z baráčku přestěhovali do panelákového bytu, proto je jeho chování vůči ostatním sousedům nepříjemné. V paneláku je poměrně vše slyšet a tak se bojíme reakce sousedů. Napadlo nás koupit mu nějakého společníka. Myslíte, že by to bylo řešení, popřípadě jakého kamaráda zvolit? Napadla nás např. andulka, ale chceme se raději nejdříve poradit. Za Vaše odpovědi moc děkujeme. :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2014 19:52 radek
no neva, dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 19:17 Ján
Ťažko povedať, mníškov som nikdy nechoval
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2014 19:13 radek
jasné, keď ich budú mať tak ich asi kúpim a budú doma a potom sa už niečo bude muset vymysleť. a viem že neni šplhavý ale chcel som vedeť že či to nepomôže. a mohly by ísť poprípade s mníškami? ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 16:32 Ján
Tak ich pusti k andulkám a uvidíš ako a čo bude. Keď tak ich potom predáš, alebo vždy sa lahšie rozmýšla keď už niečo máš a musíš to niekam dať
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 16:29 pat&mat
to by si mal na výšku 2 metre? Spevavý nieje šplhavý takže výsledný efekt je taký istý, ale ako chceš, ty musíš vediet čo im dokážeš poskytnúť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 14:50 radek Re: pat&mat
je mi jasné že on by robil zle ostatnym, a ešte som zabudol že je tam aj tá malá klietka a pod ňou je taká istá a dajú sa prepojiť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 18:38 pat&mat
Tak ja si myslím že aj on by robil zle andulkám a ostatným :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 14:03 radek
ja viem len chcel by som ich dať do velkého no v jednej je taká zmes v druhej sú kanári a tiež tam toho vela pribudne a andulky by mu robili zle a potom ho už nemám kam dať sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 21:48 Ján
Na amadinagouldove.com je písané že ich je možné chovať v klietkach 50x50x100 +možnosť preletu, ale 100x120x120.... Vieš, to je také, vo velkej voliére aj lepšie vyzerajú aj si myslím že sa lepšie cítia. A s andulkami, andulky sú potvory, oni robia ostatným zle.
Každopádne je to na tebe ako sa rozhodneš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 18:15 radek Re: Ján
no niečo okolo 2x2x1,8(výška šírka dĺžka) a je tam asi 10chovných párov a nejaké to mladé no tie sa dávajú vedla do volierky, a keby som ich dal do klietky asi 1,20x1,20x1 asi by nezahniezdili že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2014 15:43 Ján
Ako máš velkú voliéru s andulkami? Ja som si ich zohnal, a chvílu som ich mal vo voliére širokej meter, ale potom som ich premiestnil, a v meter a pol širokej sú krajší. Je ich peknejšie vidieť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2014 14:23 rado
v akej najmenšej voliere môžem mať papagája spevavého? môžem ho mať poprípade s andulkamy? ďakujem
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2014 21:33 Ján – Spoločenský chov papagájov
Zdravím, mám otázku na Vás chovatelov, ktorí s dalej uvedených papagájov sú
možní chovat v spoločnej voliére, a s akým iným vtáctvom môžu byť chovaní?
Mám korely, andulky a rozely žltolíce
Zoznam papagájov, na ktorých sa pýtam:
Papagáj Horský
Papagáj Spevavý Papagáj Královský
Barnard límcový južný
Barnard límcový červenočelý
Papagáj nádherný Baraband
Papagáj alexandrin
Papagáj červenokrídlý Alexander čínsky
Alexander malý
Alexander velký
Aratinga žltá
Aymara pruhovaná
Latam lastovičí Papagáj patagónsky

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chování ptáčků • Zobrazeno 113x

© PTACCI.NET - https://ptacci.net/forum/236-spolocensky-chov-papagajov