Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Agapornis etiopský

 

Atlas » Agapornis etiopský 

Agapornis etiopský - Agapornis taranta | © Veli Pohjonen (Wikimedia) | Licencováno pod: volné dílo
Latinský název: Agapornis taranta
Rubrika: Papouškovití
Původ: Afrika
Průměrný věk: 15 let
Velikost: 16 - 18 cm
Cena: 1300 Kč
Hmotnost: 50 - 60 g
Vajec: 3 - 6
Čeleď: Psittaculiade
Výskyt: Vysočina Etiopie.
Rozdíly v pohlaví: Jako jeden z mála zástupců svého rodu má jasný pohlavní dimorfismus, samce lze tedy na první pohled odlišit od samice. Pohlaví se dají rozlíšit v přibližne devátem měsíci věku. Samec: je zelený,spodní partie žlutější,čelo a okruží oka červené,letky černé,zobák korálově červený,duhovka tmavě hnědá Samice: má čelo a okruží oka zelené,spodní krovky zelené-někdy s černým nádechem Mladí ptáci: jsou podobni samici,ale mladí samci mají spodní krovky křídelní černé,zobák je tmavě žlutý u kořene černý
Mutace: Nejsou známy.
Hnízdění: UPOZORNENÍ: Jejich odchov není snadný! Snůška je asi 3-6 vajec. Inkubace trvá asi 24-25 dní(někdy i 29 dní). Mláďata opouštějí hnízdní budku asi za 47-50 dní a ještě 14 dní jsou dokrmována.
Povaha: Nesnášenlivý vůči ostatním papouškům i vůči vlastnímu druhu, takže páry je potřeba chovat striktně odděleně. Často se jim nedaří odchovat vylíhnutá mláďata, tehdy příčina bude zřejmě ve špatně zvoleném krmivu.
Krmení: Slunečnice, lesknice, oves, proso, jablka, hrušky, rýže, vejce na tvrdo, piškot, moučné červi, mravenčí kukly a zelené krmení.
Chov: Můžeme je chovat i v kleci (velikost minimálne 80x50x50 cm). Je velice vhodný na chov v domácnostech, neboť jejich hlas je poměrne melodický.Doporučuje se chovat jen v párech,protože mohou být nesnášenlivý a ostatním ptákům kousají do nohou,ale není to pravidlem! Je velmi odolný vůči chladu (jako horský druh snese nižší teploty než většina dalších agapornisů), ale v zimě by neměl být chován v prostorách, kde teplota klesá pod bod mrazu. Velmi rád se koupe, proto je vhodné umožnit ptákům přístup k vode (vanička, koupelnička). Hnízdní budka by měla mít rozměry asi 30x20x25cm,vletový otvor o průměru 6cm. Stavební materiál je různorodý-(čerstvá kůra,lipové listí,dřevitá vlna,sláma,papírové útržky).
Charakteristika: Jedná se o největší druh rodu Agapornis. Typickými znaky obou pohlaví jsou červený zobák a šedé nohy. Stavbou těla se moc neliší od svých příbuzných.
Prezentace:
Kraj:
Stanice:

Hledat fotografie Agapornis etiopský
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z prezentací návštěvníků «

© PTACCI.NET - https://ptacci.net/atlas/agapornis_etiopsky