Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Amadina Gouldové

 

Atlas » Amadina Gouldové 

Amadina Gouldové - Chleobia Gouldiae | © Milan Kořínek |

» další fotky

Latinský název: Chleobia Gouldiae
Rubrika: Pěvci
Původ: Austrálie
Velikost: 12 - 13 cm
Cena: 400 - 900 Kč
Vajec: 4 - 5
Čeleď: Astrildovití
Výskyt: Amadina Gouldové pochází ze severních částí Austrálie. Pro amadiny je typickým biotopem suchá savana. Amadiny se naopak vyhýbají zalesněným areálům. Denní teploty (v létě) se v savanách pohybují okolo 40-47 °C. Noční teploty neklesají pod 20 °C. Amadina Gouldová je však v Austrálii decimována roztoči, kteří napadají jejich dýchací cesty. Proto je amadina Gouldové v současné době zařazena mezi ohrožené druhy. Tento astrildovitý pěvec byl pojmenována anglickým cestovatelem a ornitologem Johnem Gouldem na počest své ženy Elizabeth, která ho doprovázela na jeho cestách po Austrálii.
Rozdíly v pohlaví: Samičky mívají oproti samečkům matnější zbarvení.
Mutace: Amadiny Gouldové vytvářejí pestrou paletu barevných mutací, kvůli kterým je o ně stále velký zájem. Amadiny lze rozdělit do 3 základních skupin dle barvy hlavy. Nejběžnější variantou je černohlavá variace, vzácnější je pak červenohlavá amadina, která se vyskytuje v poměru 3 černé ku 1 červené a nejvzácnější je žlutohlavá (ve skutečnosti oranžová) variace, která se vyskytuje v poměru 3000 černo a červenohlavých variací vůči 1 žlutohlavé.
Hnízdění: Samec zpravidla toká poskakováním do výšky na bidýlku, takzvaně "péruje". Pro ptáky je vhodná budka o rozměrech 12 x 12 x 12 cm nebo i větší 15 x 15 x 15 cm. Inkubační doba je 14 dní a narození ptáčci opouští hnízdo příbližně po 21 dnech. Amadina má v jedné snůšce okolo 4-5 vajec. K úspěšné výchově mláďat používá mnoho chovatelů chůvičky.
Povaha: Amadiny Gouldové patří mezi klidné a málo hlučné pěvce. Zpravidla pouze lehce "švitoří". Amadiny jsou v odborných publikacích charakterizovány jako velmi lekaví ptáci, kteří by měli být chováni v boxech.
Chov: Jedná se o vhodného ptáka do panelových domů, jelikož běžná teplota pro tohoto ptáka se pohybuje mezi 20-24 °C. Teplota by neměla klesnout pod 15 °C.
Charakteristika: Amadina Gouldové je jedním z nejbarevnějších astrildů na světě.
Prezentace:
Kraj:
Stanice:

Prezentace našich uživatelů

Gouldy

Amadina Gouldové

Amadina

Amadina
Hledat fotografie Amadina Gouldové
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z prezentací návštěvníků «

© PTACCI.NET - https://ptacci.net/atlas/amadina_gouldove