Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Neoféma tyrkysová

 

Atlas » Neoféma tyrkysová 

Neoféma tyrkysová - Neophema pulchella | © Milan Kořínek |
Latinský název: Neophema pulchella
Rubrika: Papouškovití
Původ: Austrálie
Průměrný věk: 10 - 12 let
Velikost: 19 - 20 cm
Vajec: 4 - 6
Čeleď: Papouškovití (Psittacidae)
Rozdíly v pohlaví: Samec: má modrou hlavu a červené skvrny na rameni. Samice: skvrny nemá,modř na hlavě je matnější,na spodní straně křídel je bílý proužek.
Mutace: Mnoho barevných mutací.
Hnízdění: Dá se chovat jak v kleci,tak ve voliérách.Evropskou zimu snáší velice DOBŘE. Ideální je zahradní voliéra s nevytápěným prostorem,délka 2m je postačující.Na hnízdo nejsou náročné,stačí jim hranatá nebo kulatá špaččí budka. Páry je lepší ubytovat odděleně,aby mezi sebou nebojovaly.Vylétlá mláďata odstavte ihned,jak se začnou živit sami(mohou být samečkové napadeni otcem!). V létě můžete očekávat dvě až tři snůšky od každého páru. (NOVÉ PTÁKY VYŠETŘETE NA HLÍSTY)!!!
Povaha: Tento papoušek patří k nejoblíbenějším a je ideálním pro zahradní voliéru.Má pěkné zbarvení a snadno se rozmnožuje. Nemá nepříjemný hlas a neničí své prostředí.
Krmení: Lesknice,proso,niger,lněné semeno,trochu ovsa,slunečnice,jablko,mrkev,ptačinec,semena plevelů,čerstvé větve k okusu. V době odchovu: naklíčený mohár,rozsekané uvařené vejce.
Chov: Snůška je asi 4-6 bílých vajec a inkubace je asi 18-20 dní,mláďata vyvede za 3 týdny,po výletu z hnízda jsou ještě asi 3 týdny přikrmována. Na kontrolu hnízda NEJSOU CHOULOSTIVÝ!
Prezentace:
Kraj:
Stanice:

Prezentace našich uživatelů

Verďas (Verďásek)

Viktor

Bertík a Lora
Hledat fotografie Neoféma tyrkysová
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z prezentací návštěvníků «

© PTACCI.NET - http://ptacci.net/atlas/neofema_tyrkysova