Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Zebřička pestrá

 

Atlas » Zebřička pestrá 

Zebřička pestrá - Taeniopygia guttata castanotis | © Milan Kořínek |

» další fotky

Latinský název: Taeniopygia guttata castanotis
Rubrika: Pěvci
Původ: Austrálie
Průměrný věk: 5 - 6 let
Velikost: 9 - 10 cm
Vajec: 5 - 6
Čeleď: Astrildovití - Estrildidae
Výskyt: Zebřička pestrá (Taeniopygia guttata) je dnes nejrozšířenějším a nejznámějším druhem astrildovitých ptáků ve střední části Austrálie, ačkoli se vyskytuje po celém australském kontinentě pouze s výjimkou nejchladnějších a příliš vlhkých oblastí na severu a jihu. Izolovaně žije i v Indonésii. Člověkem však byla zavlečena i na Puerto Rico, do Portugalska a Spojených států. Obývá širokou škálu krajin, nejhojněji se však vyskytuje ve stepích s roztroušeným porostem stromů a keřů, často zasahuje také do těsné blízkosti lidských obydlích. Je semenožravá.
Rozdíly v pohlaví: Samice většiny variet nemají zebrování,zobáky mají světlejší červenou barvu. Mladí ptáci: na zobáku mají hnědé skvrny,také mají v době výletu z hnízda kratší ocas.
Mutace: Rozlišujeme dvě zeměpisné formy zebřiček: - zebřička pestrá ostrovní (Taeniopygia guttata guttata) - zebřička pestrá australská (Taeniopygia guttata castanotis)
Hnízdění: Skupinu zebřiček můžete umístit do malé venkovní voliéry s výletem dlouhým asi 1,8m. Bydlíte-li v mírném podnebném pásmu,doporučuje se na zimu zajistit vytápění a osvětlení.Nebo se také můžou chovat doma v kleci.
Krmení: Podávejte směs prosa a lesknice,doplněnou měkkým a zeleným krmením,jako je travní semeno a ptačinec,zvláště v hnízdním období.
Chov: Snůška bývá tak asi 5-6 vajec. Inkubační doba je asi 13 dní,mláďata většinou hnízdo opouští po 18 dnech. !!! Po snesení vajíček odeberte hnízdní materiál a samici podávejte dostatek jemně nasekaného zeleného krmiva,jinak se může stát,že vejce zahrabe !!!
Charakteristika: Je velmi populární také jako klecový pták.
Zebřička je ideálním ptákem pro začátečníky,ačkoli přitahuje zaslouženou pozornost i mezi chovateli. Ptáci se snadno množí a odchovávají.
Prezentace:
Kraj:
Stanice:

Prezentace našich uživatelů

Pixel

Ozzy

Sheldon

Pink Floyd
Hledat fotografie Zebřička pestrá
GooglePicSearchYahooYouTube videaPoslat vlastní fotku Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele

Zobrazit » Zobrazit fotky z prezentací návštěvníků «

© PTACCI.NET - https://ptacci.net/atlas/zebricka_pestra