Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Alexandr Maly

 

NápovědaFórum » Péče o ptáčky » Péče o papoušky 

+ přidat příspěvek
Alexandr Maly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2020 10:56 Muž Felix [1] Re: Renata
Třeba si takhle jen hraje v nějaké osobité verzi dětské hry na tatínka a maminku. Mě takhle např jeden mladý korelák ani ne měsíc po vylétnutí z hnízda našel opuštěné vajíčko a dobré tři dny na něm seděl a opečovával je, než ho to přestalo bavit. Mládě se na chvíli chovalo jako dospělý rodič. Duševní život papoušků je zkrátka bohatý, nezná-li člověk konkrétního ptáčka osobně a nemůže jej dlouhodobě sledovat, obávám se, že ani nemůže dát jednoznačnou přímočarou odpověď, ale jenom odhadovat možnosti...

Mmch ta halda otazníků = urážka. Chtěla jsi odpověď? Máš ji přesně podle tebou napsaného sdělení. Nic víc si nikdo nevycucá z palce... Co takhle se pokusit porozumět tomu ptáčkovi empatií?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2020 11:27 Renata Re: fajfmen
Děkuji za odpověď????. Tak uvidíme co z toho bude :-D . Papír mám , jen se mi to chováni zdálo zvláštní . Vše jsem měla jen vyčtené , tak jsem se chtěla zeptat zkušenějších. Ať už samec , nebo samice to je jedno. Je to mazel a nakrmený smeták mi nevadí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2020 23:01 Muž Felix [1] Re: Renata
Je to chování samečka ano i když bych je čekal až u mnohem staršího ptáčka - alexandři pohlavně dospívají mezi druhým a třetím rokem života (v průběhu dospělostního přepeření se samcům objevuje černý proužek s růžovým lemem kolem krku který samičky nemají, to by také bylo vodítko).
Test DNA je u takto levného papouška nepravděpodobný, jeho cena se totiž blíží ceně samotného ptáčka, kdo jej odchoval by se tím pádem dostal do finanční ztráty. Pokud přímo nemáš v ruce papír, spíš Ti jako začátečnici navěšel prodejce bulíky na nos. I to se bohužel stává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2020 17:05 Renata
Dobrý den, mám dotaz, mám cca 5 měsíců starého alexe malého , samičku dle DNA. V poslední době však začíná dělat např na hračku , nebo na smeták takové pohyby hlavičkou a vydává tichoučké zvuky , přitom se mu mnění barva duhovky. Dnes jsem si všimla že hračku krmi , vyvrhuje potravu! Není to chování samce? Jsem naprostý začátečník tak se omlouvám za tenhle dotaz! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2018 19:48 Pepík
Prosím vás před 3 měsíci jsem si koupila Alexandra malého.Nedokaži ho ochočit nevím už co mám dělat mluvím na něj snažím se pískat vůbec nic nefunguje .Strašně se bojí je vyplašeny.Kdyz mu měním krmení strašně lítá po kleci. Když na něj mluvím sice reaguje svoji zvědavostí ale nic nezopakuje .Za čelí den ani nezávislá. Už si nevím rady .Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2018 19:17 Alik – Alexandr malý
Dobrý den, máme doma tři páry Alexandrů malých, všichni zasedly, snesly vejce ve všech třech budkách, a zatím se nic nevylíhlo. Dva páry mají vejce poprvé, třetí již v loni vyseděl mladé. Vůbec nás nenapadá čím by to mohlo být, od prvního vejce je to týden po termínu. Děkuji za odpověď. J.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2017 21:28 Adam Re: alexandr2
Proč alexandr maly sici a klove když dáme ke kleci ruku tak šicí a kolve a na mě a na panímamu ne šicí a neklove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2017 13:53 Muž arakanga [0] Re: broveska
nuže, doba naviknutí se spolehlivě určit nedá, nekteří si zviknou hned, jiním to trvá delší dobu a malou skupinku tvoŕí páci kteří si nezvikli nikdy. nejlépe mu pomúžete přípravou co nejvíc vyhovujuceho prostŕedí a častým kontaktem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2017 18:01 broveska – mladatko
ahojte, vcera som si doniesla domov 4tyzdnoveho alexandra maleho domov, doteraz mal len minimalny kontakt s ludmi, bol vybraty z budky od rodicov. ako dlho asi potrva kym si zvykne na novy domov a prostredie? a ako mu najlepsie pomoct si zvyknut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2016 16:26 Denda – alexandr
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Máme doma Alexandra čínského. Máme ho od srpna ručně dokrmovaneho.. Do teď křičel jako blázen smich ale teď jakoby ztratil "hlas" . Píská tak jako potichu... Nevíte prosím někdo co sním může být?? :-( ..jinak všechno jí a vypadá úplně normálně akorát nevíme co s tím jeho kricením. Předem dekuji za odpověď.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 22:37 Muž Felix [1]
Jednoduše: V jak kterém. V pidizveráčích co jsou spíš prodělečné, leč řadu let zavedené a držené nadšenci z řad zapálených chovatelů, můžeš možná i mimo sezonu sehnat i relativně kvalitní zvířátko (např. z odchovu nějakého majitelova známého, nejspíš jedince co se lepšími způsoby mezi profíky neprodal, třeba že má nějakou drobnou vadu na kráse nebo byl nejslabší ze skupiny mláďat). Nemusí to ničemu vadit. Vyhnul bych se ale velkým řetězcům, tam se se zvěří moc nepatlají, berou to jak housky na krámu, což citlivé papoušky dost často zdravotně "odstřelí" - a riskuj zavlečení choroby (nehledě na možné genetické vady, pokud chceš ptáčky i párovat a rozmnožit)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2016 09:57 marketa
Dobrý den,chtěla jsem se optat chci si koupit papouška alexandra velkého ale bohužel už není jaro tak většina chovatelů už žádného nemá.Je dobrý nápad koupit ho ve zverimexu?Někdo tvrdí že ne někdo že zase ano že se prý nedá ochočit.Děkuji za radu :green: :green:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 17:00 daniela
dobry den prosím vás nevíte kde muzeme sehnat alexandra maleho od chovatele dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2014 10:32 vaness Re: Nicky
Ja mám alexandra malého.Je celkom kludná ,ale trhá noviny (dávam jej ich na spodok klietky),inak veci neničí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2013 07:46 Muž alexandr2 [0] - PapoušciRe: e.pegi
Dejte klec s alexandrem do místnosti kde se zdržujete nejvíce aby si na vás zvikl.Jestly ho pouštíte po místnosti tak ho potom nesmíte chytat do ruky protože papoušek k vám hned strácí důvěru.Ochočit ho bude těžké ale podlemě se za nějaký čas ochočí.Podle mě jste si papouška neměly kupovat ve zverimechu Zaprvé ručně dokrmený ochočený papoušek by vás u chovatele vyšel ještě levněji než tento ve zverimexu.Zadruhé ve zverimexu vám napovídají že máte 6 měsíčního alexandra a ona to nakonec je 3 letá samice atd.Přeji hodně štěstí v ochočování papouška a pokud budete potřebovat nějakou radu tak se ozvěte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2013 14:26 e.pegi – alexandr maly
koupily jsme si ve zverimexu 6mesicniho alexandra uz ho mame mesis stale agresivne utoci a klove nebo nekdy rve jak na neho aby se zkrotil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 16:53 Muž alexandr2 [0] - Papoušci
Můžete ůplně vpohodě spíš bych se bál těch zpěváků aby nebyli agresivní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2013 16:59 Nicky – Alexandr velký vs. malý
Zdravím, chtěla bych se zeptat, je jako domácí mazlíček lepší alexandr velký, nebo alexandr malý? Za předpokladu, že jsou oba ručně dokrmeni. Už jsem měla alexandra velkého a hodně ničil, je na tom al. malý s ničením lépe? A jak jsou na tom s mluvením?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 07:20 Žena agac32 [0] - PapoušciRe: Alexandr Maly
urcite alexandri zvlast
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 07:19 Žena agac32 [0] - PapoušciRe: veronika033
tak alexandri maly jsou v toku agresivni proto bych nedoporucovala s zadnym papouskem.ja ted kdyz uz nehnizdi tak mam u nich zlutorameneho ale jineho bych k nim nedala samicka je dost zla
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 09:02 Dejva – alexandr malý
ahoj
chtěl bych se zeptat. Může být alexandr malý společně s andulkama a korelama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 12:27 jan Re: Alexandr Maly
Chtel bych se zeptat jaky je rozdil mezi Alexandrem malym a Alexandrem velky. Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 18:03 Žena veronika033 [18] - Papoušci
Myslím že to půjde ano Myslím si že Alexandři nejsou "draví" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 21:50 Alexandr Maly – Alexandr Maly
Dobry den chtěl bych se zeptat jestli mohu v chovné sezoně chovat 1 par alexandru malych s 1 parou korel a s 1 parou zpěvaku v jedne voliéře velké 4x4x2 metry jes-li je ti alexandři nepoklovou protože jsem slyšel že jsou "draví"

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o ptáčky • Zobrazeno 192x

© PTACCI.NET - https://ptacci.net/forum/126?r=24