Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Pohlavie Aymary pruhovanej

 

NápovědaFórum » Rady pro začátečníky  

+ přidat příspěvek
Pohlavie Aymary pruhovanej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2013 22:38 Žena geminika [4] - Aymara pruhovaná
Terka, ak má ten tvoj rovnaký chvostík, tak máš možno aj ty samčeka. Tie pierka majú byť tmavé tak do polovice, nie celkom celé. To je individuálne, kedy sa celkom dofarbia tie pierka. Riadila som sa aj fotkami na tejto stránke. aymary.wz.cz/… Tu je to celkom pekne vidno nižšie v tom texte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 19:17 Žena Terka [10] - PapoušciRe: hhonza
U aymar se pohlaví teoreticky pozná podle prostředních dvou per na ocásku. Samičky by měly mít černou jen špičku, sameček by měl mít pírka černá úplně celá. Alespoň jsme se to dočetla, než jsem si pořizovala Fanny. Proto si myslím, že na obrázku je samička, ale jak říkám... můžu se plést, nejsem chovatel jen mazlíkář. Každopádně jsem měla u Fanny vidět sourozence - samečky, neměli tehdy ani dva měsíce a rozdíl byl vidět a Fančí měla ocásek zhruba jako ptáček na obrázku. Jinak co mi ještě říkal chovatel, tak že samičky bývají u aymarek drzejší a štípavější, tak trochu potvory a samečci klidnější, ale to už bych řekla taky záleží na konkrétním jedinci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 14:22 Muž hhonza [5] - Papoušci
sice nevím jak se u aymar pozná ale zkoušel jsem podle toho

že samičky mají většinou pánevní kosti dále od sebe, kdežto u samců se téměř dotýkají. to se týče u agošu tak i aymar se snad pozná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 08:16 Žena geminika [4] - Aymara pruhovaná
Včera mi odpísala chovateľka, od kterej ho máme, tak potvrdila, že je to samček. Ešte je mladý, má len 8 mesiacov, tak predpokladám, že sa ešte dokreslia tie pierka. Na samičku sú už teraz dosť tmavé. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2013 07:30 Žena Terka [10] - PapoušciRe: geminika
Ahoj, já bych řekla že je to samička, sameček by měl mít ty pírka černý úplně celý ;-) Ale třeba se vyjádří ještě někdo jinej, kdo to mu líp rozumí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 22:48 Žena geminika [4] - Aymara pruhovaná
Fotka k příspěvku Ešte jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 22:47 Žena geminika [4] - Aymara pruhovaná – Pohlavie Aymary pruhovanej
Fotka k příspěvku Vie niekto podľa fotky určiť, či ide o samičku alebo samčeka? Možno je naša Sisi chlapček. :-D Ďakujem.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Rady pro začátečníky • Zobrazeno 30x

© PTACCI.NET - https://ptacci.net/forum/197-pohlavie-aymary-pruhovanej