Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Sněť zobáku a peří (PBFD)

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci » Infekční nemoci 

+ přidat příspěvek
Sněť zobáku a peří (PBFD)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2013 19:55 Žena 111muf [3] - PapoušciRe: Alenasv
Děkuji. Chtěla jsem se vyhnout návštěvě na veterině. S papoušky je to vždy trošku problém :-D přeci jen umí lítat. Zkusím oslovit našeho veterináře. Krev nabrat neumím a peří Pepínovi škubat nechci. Martina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2013 21:48 Žena Alenasv [0] – testy
Dobrý den,jestli máte podezření,mohla by jste si pro jistotu nechat udělat testy na PBFD a ostatní virové nemoci ptáků.Něco to stojí,ale pokud by se to potvrdilo,bylo by lepší ho nechat uspat,aby Vám nenakazil i samičku.
Testy dělají např. tady: www.genomia.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 14:49 Žena 111muf [3] - Papoušci – Sněť zobáku a peří (PBFD)
Mám 1 letého papouška - samečka korely chocholaté. Bohužel jsem si všimla, že vzadu na hlavě se mu začala tvořit "pleška", která se už rozšiřuje a rozlézá na zadní část krku, zasahuje do pravé tváře a myslím, že to není konec. Mám podezření na sněť. Ostatní větší pera jsou ale ve skvělém stavu, nelámou se, vypadají krásně, když vypadnou není na nich žádný náznak nákazy(krvavé sraženiny). Papoušek je veselý, dovádí, je při chuti tudíž ani nehubne. Celkově působí zdravě. Samička mu peří z hlavy určitě netrhá, to mám vypozorované. Mám ale obavy, pokud je to snět, že nakazí samičku. Vůbec nevím, co dělat, protože jsem se dočetla, že lék není a utratit ho není důvod, když se mu daří dobře. Co dělat? Poradí někdo? :-(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 29x

© PTACCI.NET - https://ptacci.net/forum/212-snet-zobaku-a-peri-pbfd