Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Sípání andulky

 

NápovědaFórum » Zdraví a nemoci  

+ přidat příspěvek
Sípání andulky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2013 17:38 LH Re: Kuba
Máme andulku, která taky takhle vydává zvuky. Hlavně když se třeba lekne a rychleji dýchá. Trvá to už 3/4 roku. Hodně je to slyšet i v noci. Někde jsem se teď dopátrala, že by to mohla být štítná žláza. Doporučují podat jód, tak se na to chystám. Jinak je ptáček čilý a nevypadá, že by ho něco trápilo. LH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2013 13:58 Kuba – Sípání andulky
Ahoj,

Mám 2 andulky, 2 kluky. Jeden z nich dobře už přes měsíc jaksi sípe. Když se proletí je hrozně zadýchaný. Šel jsem sním na veterinu specializovanou na ptáky, ale nic kromě nějakých breber v trusu (na které jsme dostali probiotika) paní nezaznamenala. Nicméně mě to furt trápí, páč je vidět, že ten pták nemůže pořádně dýchat.

Co se týká chování. Je průbojný, čilý, hravý, normálně jí (oves; slunečnice; zelené, červené, žluté proso, salát), normálně pije (vodu s kapkou vitamínu A).

Těžko se to popisuje slovama, proto přikládám video, kde je to slyšet (je potřeba si dát zvuk hlasitěji, aby sípání "vyniklo")

video:
www.youtube.com/…

Za každou radu budu rád.
Díky, Kuba.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zdraví a nemoci • Zobrazeno 15x

© PTACCI.NET - https://ptacci.net/forum/213-sipani-andulky