Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Korela - z voliéry do klece

 

NápovědaFórum » Péče o ptáčky » Péče o papoušky 

+ přidat příspěvek
Korela - z voliéry do klece
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 17:42 Žena 111muf [3] - PapoušciRe: Veya
Já hmyz taky nemusím - hlavně pavouky ne ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2015 20:23 Žena Veya [2] - PapoušciRe: 111muf
Děkuji za pochvalu ;-) snad se jim u nás líbí. . .
já osobně miluju všechny zvířata (až na hmyz)
Hubert ji na uvítanou "znásilnil" doufám, že to byl jen planý pokus hop


Pampeliška je moc pěkný jméno, to mě vůbec nenapadlo, ač jsem přemýšlela nad jmény, které by souvisely se žlutou barvou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 18:35 Žena 111muf [3] - PapoušciRe: Veya
To si ta malá pampeliška nemohla přát nic lepšího ;-) Hubert je fešák a vy evidentně papoušky milujete a vzorně se o ně staráte. Radost se dívat na vaše fota ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 09:50 Žena Veya [2] - Papoušci
Fotka k příspěvku Hubert(andulák) dostal včera nevěstu, dle mého studování se jedná doufám! o holku :) Druh lutino?
Tahle andulka zbyla ve voliéře, kterou majitel ruší jako jediná, tak aby ji nebylo smutno. . .

love
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 05:41 Žena 111muf [3] - PapoušciRe: Veya
Super hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2015 17:03 Žena Veya [2] - Papoušci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku už venčíme hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 13:12 Žena 111muf [3] - PapoušciRe: Veya
No tak to je vážně rovno téměř zázrakupalec Máte to vyřešenéhop zvykne si na vás a dalšího opeřence tak potřebovat nebudete. Uvidíte že se skamarádí s andulákem a budou vyvádět lotroviny spolu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 06:58 Žena Veya [2] - PapoušciRe: 111muf
Anduláka mám ručně dokrmeného od chovatele, takže zvyklý od prvního dne. Je to hrozný darebák :-D
ale jinak je super :)
Včera jsem korelu vzala i s klecí před televizi a pouštěla jim Óčko, andulák byl na volno a když korelák viděl, jak lítá, tak po chvilce vylezl ven, proletěl se, byl malinko zmatený, ale radostí řval jak Tarzan :) nechal se pak pěkně chytit a pak se nechal i v klícce vzít na prst :-)
Den před tím mi začal baštit slunečnicu z ruky a po senegalském klasu jede jak po uzeným hop
To bude dobrý, doufám.

Je u nás od neděle večer, takže celkem úspěch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2015 19:55 Žena 111muf [3] - PapoušciRe: Veya
No jo andulky jsou drzé :-D :-D to znám, máme dvě a předvádí psí kusy. Nebojte, oni po sobě občas vyjedou ale není to nic zlého. Korela si potřebuje zvyknout(asi je u vás chvilku). Dvě klece jsou super hlavně teď, než se okoukají a uvidíte, že to budou kámoši nebo se alespoň budou respektovat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 16:01 Žena Veya [2] - PapoušciRe: 111muf
Klece mají vedle sebe a andulák se na sebe snaží upoutat pozornost. Když jsem ho vypustila, automaticky vlezl ke korelákovi do klece, kterému se to moc nelíbilo a tak po něm nekolikrát klovl a andulák se nenechal odradit. Jak jsem psala, je velmi drzý potlesk Takže to moc nevidím, že by spolu mohli obývat jednu klec
Korelák se zatím nemá k tomu, že by se cpal ven. Tak ho zatím necháváme, ať si zvyká a na manipulaci v kleci - zatím bez problémů, bez klování. Zkouším nabízet z ruky jídlo - neklove a dokonce mi nejspíš omylem stoupl do dlaně potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2015 12:35 Žena 111muf [3] - PapoušciRe: Veya
Není nutné pořizovat další korelu. Kamarádi mohou být i s andulkou, kterou už máte. Určitě se od ní naučí dobré zvyky a to i prolet, který díky umístění v kleci bude potřebovat. Ochočení se nemusí povést i když kdo ví. My si po roce ochočili samečka. Pokud se korele budete věnovat, bude moc létat a bude mít hračky a dost zábavy, ani parťáka nepotřebuje. Jinak andulky a korely pochází ze stejné země, ve volné přírodě spolu sousedí a tak i v kleci spolu budou velmi dobře vycházet(i mi je máme společně ve vnitřní voliéře), takže andulku můžete dát klidně do klece ke korele, zvlášť pokud si budou rozumět. nebo je dejte alespoň vedle sebe, aby spolu mohli sousedit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 07:34 Žena Veya [2] - PapoušciRe: Veya
Fotka k příspěvku případně, zda mu pořídit partnera
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2015 07:33 Žena Veya [2] - Papoušci – Korela - z voliéry do klece
Fotka k příspěvku Zdravím,

měla bych dotaz ohledně korely, která pochází z velké vnitřní voliéry, kterou majitel ruší. Ve voliéře byli 3 samci korely + mix, hlavně Fišeráci a zebřičky. Cca 100 ptáčků. Jedna korela se prodala, jedna bohužel při transportu umřela a ta co zbyla, tak jsem si vzala. Koupila jsem ji klec - viz foto. Doufám, že jsem dobře určila pohlaví :-) Byl by tu někdo tak šikovný a určil mi cca stáří? A poradil, jestli bude možné korelku ochočit, případně vypouštět. Máme velmi ochočeného a drzého anduláka, tak věřím, že by se díky němu podařilo korelu dostat z klece, aby se proletěla.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o ptáčky • Zobrazeno 56x

© PTACCI.NET - https://ptacci.net/forum/239-korela-z-voliery-do-klece