Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Ptáčátko

 

NápovědaFórum » Péče o ptáčky  

+ přidat příspěvek
Ptáčátko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 01:30 Muž Felix [1]
Mmch. pořídili jsme si korely - a půlmetrové agamy mají vůči nim respekt. Fór je, že povětšinou chrní pospolu :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2016 21:47 Muž Felix [1]
Tak už nic. Vyřešeno. Dnes jsem hned po prvním nakrmení (moje paní měla volno a tak se postarala o druhé a třetí) zaběhl na odbor ochrany přírody kde byli maximálně vstřícní a hned mi poskytli kontakt na výbornou záchrannou stanici na Bublavě. Jeden pán odtamtud byl shodou náhod toho dne ve Varech a cca do hodiny u nás.
Asi na hoďku bezvadný pokec. Podle jeho slov jsou ptáčci ve výborné kondici a je vidět že jim byla věnována pečlivá péče (taky jsem u nich týden seděl od rána do večera a co 20 minut jednou rukou krmil nebo napájel a druhou odstraňoval hovínka), prý je to dost výjimečné - nezřídka prý lidé krmí až tak chybně že to mrňata sice chvíli udrží, ale celkově oslabí až tak že následně uhynou už v průběhu převozu. Kritický je první týden. No tihle pašáci ještě před týdnem neuměli ani stát, dnes dopoledne si už ale tři z nich trénovali křidýlka a nejsilnější z nich se začal pokoušet o samostatné zobání. Hned si taky odfotil moji imitaci hnízda (na netu jsem si prohlédl skutečná a použil identické materiály) a to hlavní - ořešníčci se budou moct vrátit do lesa, nepromrhají své životy v nějaké kleci hop

Protože jsem se do nich samozřejmě okamžitě až po uši zamiloval, je jen otázkou času než si po nastudování všeho potřebného seženu nějakého legálně chovatelného menšího krkavcovitého ptáka (výhledově pár) co se mi nepokusí sežrat ještěrky (agamy), zároveň dost velkého/velké aby ještěráci nepovažovali za vítané spestření jídelníčku je (něco velikosti andulky by zblajzli, korela je na hraně, dost záleží jak se zvířata vzájemně zalíbí) ;-)
Nemohli byste mi doporučit nějaké tématické weby a literaturu? Ne že bych byl líný hledat sám, jenže tč. bez přípojky na net nemám jaksi kloudně hledat jak, z veřejných je to tak trochu na pytel hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 00:36 Muž Felix [1] – Mláďata ořešníků kropenatých
Ahoj, potřeboval bych poradit:
Zrovna se starám o čtyři poloopeřené prcky tohoto málo známého krkavcovitého ptáka (dřevorubci podpílili strom, v jeho troskách našli máďata a jeden z nich je náhodou můj kamarád...)
Potřebnou výživu ad. už jsem si vygooglil, legislativu (v rámci direktiv EU) pořeším jen co ptáčata nebudu muset krmit čtyřikrát za hodinu a tak budu moct promrhat hodinu dvě čekáním na příslušném úřadu, no ale vše další chov bych nutně potřeboval probrat s nějakým fundovaným ornitologem...
Mohli byste mi, prosím, někdo poskytnout kontakt na nějakého odborníka přes chov krkavcovitých a jejich případného návratu do přírody?
Dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 13:03 Muž Pírko [0] - Pěvci
Tohle je opravdu tezke, pokud ptace vypadne z hnizda, tak i kdyby bylo vraceno, tak rodice ho jiz nemusi prijmout,protoze citi pach cloveka. Tak ci tak muze uhynout, pokud je jeste opravdu tak male jak rikas a nepritel nemusi byt zdaleka jen kocka. Mozna by se dalo rucne dokrmit,anebo ho donest do nejblizsi zachrane stanice pro zvirata. X-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 14:25 Eliška – Ptáčátko
Dobrý den,jen bych se chtěla na něco optat. Dnes odpoledne jsem na chodníku před naším domem našla malé opuštěné ptáčátko. Je velmi malé,z polovičky opeřené,ani nejde poznat co to je. Spíš nějaký vrabec. Zatím jsem ho schovala do stínu. Poraďte mi,co mám dělat. Nechci ho nechat napospas nějaké hladové kočce..

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Péče o ptáčky • Zobrazeno 44x

© PTACCI.NET - https://ptacci.net/forum/247?r=5