Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Korela.....

 

NápovědaFórum » Rady pro začátečníky  

+ přidat příspěvek
Korela.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2019 21:19 Muž Felix [1] Re: KubVa
Literatura je toho plná. Při celoročním voliérovém chovu je nutné zajistit i odolným druhům vyhřívané zázemí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2019 20:25 KubVa
Dobrý den V kolika stupních nejméně vydrží Korela
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2018 08:51 Denisa – Mládě korely
Dobrý den,
mám dvě mláďata korely. Jsou jim zhruba 2 měsíce a ještě nedokážou rozloupat proso ani slunečnici. Jsou schopné to sežrat nevyloupané.
Je to normální?
Díky za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2018 22:52 Berrusska
Ahoj. Sháním chovatele korel. Nevíte někdo o nějakém kontaktu? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2018 22:23 Muž Felix [1]
Více vetů, více odborných názorů. Tím nic nezkazíš.
Rozhodně se nenech ukolébat tím, že papoušek předstírá perfektní kondici. To dělá veden pudem sebezáchovy, aby jej nenapadli a neubili členové vlastní rodiny, což papoušci docela běžně dělají (zrovna korely představují vzácnou výjimku z pravidla, dle mých opakovaných zkušeností mají spíš sklon handicapovanému členu skupiny pomáhat), taková andulka ale klidně napadne a usmrtí i svého životního partnera, pokud ten projeví slabost podmíněnou chorobou.
Pokud je na papouškovi nemoc dle chování viditelně znát, už je nejspíš v posledním tažení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2018 23:35 Matýsek – Korela má co chvíli průjem a moc pije
Zdravím, moje korela Johnny má poměrně často průjem, řekněme spíše do zelena. Byl jsem s nim u veterináře, ale z rozboru bakterii nezjistili.

Pár dní jsem hlídal, kolik toho denně vypije. Jeden den vypil hned 34 ml, druhý 18 ml, další 21 ml a pak 5 ml. Je to asi hodně že?

Krmíme ho zrním Classic special od Darwingu, občas přidáváme senegalské proso. Zeleninu ani ovoce od mala nechce.

Jinak se na žádnou nemoc chováním neprojevuje. Vyzpěvuje, hádá se, normálně létá, neztrácí skoro žádné peří a vizuálně vypadá naprosto v pořádku. Jeho stáří jsou zhruba čtyři roky...

Uvažuji o návštěvě jiného veterináře.

Co myslíte?

Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 00:23 Muž Felix [1] Re: Nessy
Ahoj Nessy. Sice reaguju vážně pohotově v rámci dat, jestli sem ale výhledově nakoukneš tak můžem pokecat. Pokud nenakoukneš, tak Ti písnu přes osobní na "terarkách" ;-)

Tou bílou myslíš lutino, albino, střírnou anebo...?
V poledne jsem dotáhl domů lutino korelu zamluvenou asi tři neděle (po ten čas předrtil všechny příručky o australských papouších v dosahu všech místních knihoven) takže je teď ze mě odborník :-D smich (ala pár kolegů na terkách)
Ale pokec bych dal, jeden nikdy neví kde nabere inspiraci pro něco užitečného. A Ty máš dobrou intuici, což je k nezaplacení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 11:03 Nessy Re: Nessy
Ježíš omluvám se za ten název - při "Korela" na mě vyskočilo plno názvů na výběr a neviděla jsem na psaní. Zamopmněla jsem pak ta písmenka vymazat hmm stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 11:01 Nessy – Korela.....kgyfhjf
Ahoj, chtěla bych si pořídit korelu - koukala jsem na barevné mutace a nejvíce se mi zalíbila bílá. Nikde v inzerátech jí ale nevidím - to je tak vzácná?
Dále jsem se chtěla zeptat na velikost domácí volierky pro jednoho jedince? Samozřejmě mám v plánu ji pouštět prolétnout. A s tím se váže další dotaz - v jedné diskuzi jsem četla příspěvek, že korelu naučili kadit do bedýnky a jinam nejde - jak se to dá naučit? Budu ráda, když mi to nebude házet všude ;-)
Děkuji za rady

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Rady pro začátečníky • Zobrazeno 67x

© PTACCI.NET - https://ptacci.net/forum/254-korela