Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

4 marabu na louce v lednu u KV!

NápovědaFórum » Pokec  

+ přidat příspěvek
4 marabu na louce v lednu u KV!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   15.01.2020 21:02 Muž fajfmen [0] – 4 marabu na louce v lednu u KV!
Přátelé, dnes krátce po třetí odpoledne jsem si cestou z chajdy (byl pěkný den na procházku, tak jsem to vzal pěšky přes les) všiml na horizontu pastviny v těsné blízkosti posledních domků městské části Stará Role (po pravé straně směrem na obec Mezirolí) postávajícího velkého ptáka. Z bočního pohledu vypadal bíle. První podvědomá reakce byla "hele, čáp." Druhá ale "co by tu dělal čáp v zimě?" Tak jsem se tam zasekl a sledoval (vzdálenost tak 200 m s protivětrem, krapet slzely oči, takže jsem si pár minut nebyl úplně jistý na cože to vlastně koukám). Potom ten pták pohnul hlavou a mě to praštilo přes oči - robustnější zoban než mají naši čápi a výrazné vole na krku. Krátce na to kolem něj nízko při zemi prosvištěla káně, zjevně pronásledující nějaké pomenší zvířátko. Měl jsem to v dobrém pozorovacím úhlu - když jej ve vzdálenosti tak 30 m míjela, okamžitě vyrazil po její trase. Ne že by se vylekal pohledem na lovícího dravce. Ne. Pohotově vyrazil za ním. Měl více než dvojnásobné rozpětí s asfaltově tmavě šedým (téměř černým) zbarvením křídel, hřbetu a ocasu...
"Do háje, to vypadá jak marabu! Ale kde by se tu africkej čáp vzal?"
Po přeběhnutí bahniskem na lepší pozorovací místo jsem si to potvrdil - byl to marabu africký... a s ním ještě tři další, postávající dále u lesa. Dva těsně u sebe tak 100 m od něj poblíž březového remízku a jeden další něco přes 50 na opačnou stranu ve směru k zástavbě.

Evidentně foukli z nějaké ZOO a tady si dali odpočinek. Jenže v hodně špatném ročním období špatného světadílu. Dílem budou někomu chybět a dílem budou mít problém s přežitím.
Sem, na totálně mrtvý Web to píšu z jediného důvodu: od 16:40 se marně pokouším kontaktovat veškeré vygooglené ornitologické spolky a záchranné stanice... a ono nic. Teď je právě 20:58 a já už na to nemám chuť a baterku v mobilu. Pokud by někdo z Vás věděl koho kontaktovat pro záchranu této čtveřice, bylo by to fajn X-)

Zpět na obsah sekce Pokec Přidat příspěvek • Zobrazeno 4x

© PTACCI.NET - http://ptacci.net/forum/273-4-marabu-na-louce-v-lednu-u-kv