Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Prezentace - Bawa

 

Prezentace » Kristýna » Bawa » Nápověda 

Hlavní fotkaBawa
Majitel: Kristýna   Druh: Holub domácí
Zapsáno: 25. 5. 2012   Aktualizace: 1. 9. 2012 Nové fotografie Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 144   Počet palců: 1
Kategorie: Měkkozobí   Oblíbenost: 3 uživatelů
Narození: 23. 5. 2012   Stáří: 12 let a 1 měsíc
Fotek a videí: 10+0   Komentářů: 3
*     *     *     *


O mně: Holub nalezený na Václaváku s podezřením na zlomené křídlo. Bohužel je pravé křídlo opravdu zlomené a to v místě loketního kloubu...holoubek tedy zřejmě již nikdy nebude létat. Než mě začnete kamenovat za velikost a druh ubikace, ve které je držen, uvědomte si, že se nejedná o holoubě nýbrž o dospělého holuba, který v domácnosti nikdy nebyl. Bojí se tedy úplně všeho (proto plastový box) a ještě ke všemu má být na malém prostoru bez možnosti většího pohybu, aby se nesnažil létat a nezranil si tak i druhé křídlo.

Původ: Václavské náměstí

Krmení: Vlastní mix zrnin a nabobtnalý hrách - zatím je krmen bohužel násilně. Odmítá zobat tolik, kolik by měl v jeho stavu

Poznámka: V datu narození je opět datum NALEZENÍ

NahoruSložky fotek

Prezentace je archivována a neobsahuje fotky v plné velikosti

Složka
Všechny
fotky

(9)
Složka
Ostatní

(9)
 

Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku

(0)
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
25.05.2012
29.08.2012
29.08.2012
29.08.2012
31.05.2012
31.05.2012
Po 1.kontrole na veterině
Po 1.kontrole na veterině
30.05.2012
30.05.2012
Už dostala kroužek :)
Už dostala kroužek :)

NahoruDeníček
1
9.2012
Ač tomu okolnosti nenasvědčovaly, Bawa již začíná létat. Uvidím, jak se bude pohybovat na zahradě na kšírách, jestli bude schopna i delšího letu. Pokud ano, bude vypuštěna zpět tam, odkud pochází.
24
5.2012
Dnes jsem vzala Bawu na vterinu. Bohužel na první veterině jí nepomohli, ale vytelefonovaly jsme tam s veterinářkou, kam dál pojedeme. Nakonec jsme jeli za MVDr. Janou Tesařovou do Horních Počernic. Holoubkovi se tam dostalo pomoci - má křídlo zlomené v oblasti lokte a má to pěkně nateklé...křídlo mu bylo zafixováno, dostal injekci proti bolesti a druhou s antibiotiky...za týden jdeme na kontrolu.
23
5.2012
Včerejší den byl pro mně těžký...cestou do školy jsem si všimla dvou velmi mladých (cca 20-25 dní) strak vypadlých z hnízda. Protože jsem si ale stále vyčítala, že jsem holubici Radku a Romyho tenkrát sebrala, rozhodla jsem se je tam ponechat (je to takový palouk v naší ulici a na něm asi 10 stromů a nějaké keře) - v naší ulici moc aut nejezdí, nemyslela jsem si, že je něco přejede. A navíc v koruně stromu nad nimi měli hnízdo. Zdálo se mi to rozumné ovšem...ne všechno dopadá krásně. Cestou ze školy jsem už z dálky viděla nějakou hmotu na silnici...modlila jsem se, aby to nebyla straka...ale bylo mi to prd platné, straka to byla. Druhou jsem nalezla roztehanou od koček... Hodně si to vyčítám...ale osud chtěl, abych měla opeřence a tak mi přichystal dnes (středa 23.5.) Bawu. Cestou z tréninku cca kolem sedmé večer jsem šla po Václaváku a všimla si v rohu dřepějícího holuba se svěšeným křídlem. Potřebovala jsem ale dojet do Braníka, tak jsem ho tam nechala s tím, že se vrátím a buď tam bude nebo ne. Tady jsem si byla 100% jistá, že bude - davem lidí dobrovolně procházet nebude a kočky tam nejsou. Hodila jsem sebou a za hodinu byla zpět...holub ale nebyl tam, kde jsem ho nechala a štrádoval si to dolů po Václaváku. Chytala jsem ho třičtvrtě hodiny (na to že je to pták běhá fakt rychle... :-D) - dobré divadlo pro lidi v restauracích. Doufám, že není nemocný, to by mi moc nepomohlo...typuji, že má zlomené křídlo, na vykloubené se mi to nezdá. Ještě ho nakrmím (asi násilím) a dám mu napít, mohl by v tom mít zánět, k tomu horečku a být dehydrovaný...
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

Kristýna
7.6.12 17:06
Bawa byla dnes již potřetí na veterině. Zázraky se asi přece jen dějí - Bawa je bojovník a zřejmě bude létat - možná se vrátí zpět tam, kde jsem ji před 3mi týdny lovila :-).
Terka
6.6.12 21:39
Je krásný, když se někdo ujme zvířátka, který potřebuje pomoct. Jak to teď s Bawou vypadá?
veronika033
26.5.12 8:05
Krásný holoubek! palec
 

© PTACCI.NET - https://ptacci.net/prezentace/242-bawa