Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Prezentace - Ryuu

 

Prezentace » EffyMerillis » Ryuu » Nápověda 

Hlavní fotka


Ryuu
Majitel: EffyMerillis   Druh: Korela chocholatá
Zapsáno: 18. 1. 2016   Aktualizace: 10. 1. 2018 Změna ve výdajích 
Počet návštěv: 80   Počet palců: 0
Kategorie: Papoušci   Oblíbenost: 1 uživatelů
Narození: 18. 1. 2012   Stáří: 9 let a 8 měsíců
Fotek a videí: 11+0   Komentářů: 12
*     *     *     *


O mně: Ryuua jsem dostala jako ročního kluka od známé, která jej měla jako mazlíka. Po roce jsem zjistila, že se jedná o samičku. Snesl vajíčka a od té doby se změnilo chování ze samčího na samičí. Rád provokuje kočku, která raději odejde pryč a nejraději by mi snědl vše, co před ním baštím. Od ovoce a zeleniny vždy kousek dostane.
Je kroužkovaná.

Původ: Známá ji měla od chovatele (netuším jméno) a po roce ji nechtěla.

Krmení: Apetit směs, zelenina, ovoce, venkovní kvítí, občas kousek piškotu a lískového oříšku

Oblíbené hračky: zvoneček, céčka, řetízek, plastová koule, plyšák

Poznámka: Kroužkovaná

Obyvatelé - podrobnosti
Korela chocholatá - Nymphicus hollandicus1xSamička Korela chocholatáRyuu

1 druhů a celkem 1 živočichů

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

02.02.17 00:29

23.12.16 16:06
Pomocník při dodělávkách na terárku pro krajtu
Pomocník při dodělávkách na terárku pro krajtu
14.11.16 22:39
Vypelichaná slepička ^^
Vypelichaná slepička ^^
30.08.16 19:29
Peří čistý, zasloužím si odpočinek
Peří čistý, zasloužím si odpočinek
07.04.16 15:56
Takhle kujem pikle na kočku
Takhle kujem pikle na kočku
03.07.14 22:11


NahoruDeníček
3
8.2017
Náhled
Ryuu dnes dostala novou klec! Teda, novou klec jsem dostala já pro Ryuu, vybrala jsem si ji k narozeninám. :) Takže má Ryuu klec větší (ta stará byla už snad 10 letá, praskalo dno...) a možná by se tam vešel kamarád, ale to uvidíme. :)
Jinak teď je puštěná méně - kvůli všem kočkám (děda, zbytečný kastrace - koťata... a starám se já), když už, tak si posedí na kleci. Dnes jsem si ale všimla, že má vytrhané letky... Ale jen letky, jinak má peří vše. Nepřipadalo mi, že nacházím nějak více peříček, tak nevím. Snad jí to doroste. :-O
11
1.2017
Ta slípka už mě fakt děsí. K dnešku má již 7 vajec. Vždy měla 3-4, tak teď se holka předvádí. Dostává jen zrní, žádný zelený a stejně jak pominutá snáší. Kromě toho, že je zas protivná jak pr... :-D , doufám, že jí to příliš nevyčerpá. Stále si "ťuťá" (namlouvá) klec a páří se s ní, takže počítám ještě další vejce. Klepne mě z ní.
9
1.2017
Velikonoce nám asi stále neskončily, teď už si sedí na 6 vejcích. Den má dlouhý tak, jak je venku, zelí nedostává a stejně snáší jako potrhlá. -_- Každopádně nijak nepohubla, takže zatím dobrý.
23
12.2016
Náhled
Dnes jsem se pustila do velkého uklidu i Ryuuovi klece - před tím jsem čistila všechna terária, ještě jsem dosazovala rostlinky do akvária, které dnes přišly. Vyčištěno Sanytolem, rejžákem, hadrem. A ještě jsem mu klec ozdobila mašličkou.
Každopádně Ryuu si asi myslí, že jsou Velikonoce, slepička. :-D
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

EffyMerillis
23.12.16 16:10
Fajfmen: Když to já právě věřím, že by zahnízdila i bez toho, pravidelně mi snáší vajíčka a sedí na nich. Třeba teď, jako by nebyla zima... :-D Vždy vím, že budou vajčíka, protože "ťuťá" (tak to nazýváme) a "páří" se s klecí...
Kakarinka: Děkuji :-)
Kakarinka
15.11.16 22:21
Krásná, obě vás zdravím! potlesk
fajfmen
31.10.16 20:32
Ještě douška k Tvému příspěvku z 5. 9. - Pokud korely nemají k dispozici adekvátní hnízdní dutinu, budku, obvykle se ani nepáří. Podle některých autorů dokonce většinou nezahnízdí ani s takovýmto vybavením, pokud jsou chovány jen ve dvojici a ne v hejnu které působí jako stimulant: říje všem nastoupí naráz a pak se strhne lavinovitá reakce ;-)
Jak jsem info koupil (načetl), prodávám, každopádně mě se první dva ptáčci pokoušeli zahnízdit nedlouho po pořízení samečka za linkou v kuchyni s průlezem hned u podlahy, dobrého půl roku mimo období páření. Než jim to zrušila všetečná agama vousatá kterou jejich aktivity na tom místě zaujaly natolik, že to tam hned mazala důkladně prozkoumat... Dané místo okamžitě opustili - a od té doby nic :-D
fajfmen
29.10.16 1:47
Dík :-)
EffyMerillis
19.10.16 9:57
Poslala jsem takový seznam do soukromých zpráv.
fajfmen
16.10.16 1:30
Dnes už máme korel 6, včetně jednoho úžasného lutina bez nejmenší chybky v opeření. No ale ta Pepina plešatí čím dál víc... :-O
Nějaká metabolická porucha či co, o nic nakažlivého se viditelně nejedná, jenže pátrání po netu na téma její problém se rovná (v případě že o něco opravdu jde) stavu: nula od nuly pojde... Nevíš o nějaké na papouchy zaměřené kvalitní veterině? Klidně si udělám vejletík, hlavně když to bude k něčemu a ne jen zbytečný stres pro zvíře...
EffyMerillis
5.9.16 12:18
Díky, popravdě její původ přesně neznám. Darovala mi ji známá, která ji sama kdysi dostala jako mládě (Možná je od jejich známých z Němčic - ti ale myslím nemají kroužkované a tato je, ale pokud ji někdy uvidím, mohu se zeptat - hlavně si vzpomenout). Po každém přepeřování jí všechna peříška krásně dorostou, "plešku" nemá ani malou - nebo jsem si nevšimla stydim Na to, zda by to zdědily se můžete zkusit zeptat někoho zkušeného, případně i genetika.
Já chci druhého ptáčka aby nebyla sama -korelku nevím, kdyby to byl sameček, mláďátka nechci - ne nyní a co pak? Brát jim furt vajíčka se mi nechce :-O Tak Chci zkusit jiný druh (ale ne Andulku, s tema mrškama jsem si nesedla :-D )
fajfmen
2.9.16 22:31
Je krásná. Taky mám lutino holku zakoupenou jako samečka, bohužel ale postiženou prokletím této formy - za chocholkou má pleš! Protože druhá naše korelka (perlová straka) je taky kluk a tak oba ptáci tokají jak diví bez ohledu na roční období, mám z toho docela obavu - aby jejich prckové (páření samozřejmě nezabráním, a ani bych to těm dvěma zamilovaným nemohl udělat) nezdědili tuhle vadu... Samozřejmě jde o bytové ptáky kteří vidí permanentně otevřenou klec zevnitř jen když se jim chce, jinak si drandí od rána do večera jak je napadne a chrní buď s čičinami nebo ještěry... Kde jsi tak úžasnou krásku sehnala? Mě to ani od chovatele nevyšlo, původní lehké (triviální) prořídnutí peříček na hlavě se po dospělostním přepeření změnilo na cca centimetrovou lysinu, a byl to docela fofr, z úhledné Pepiny se stal skin během jediného měsíce!
EffyMerillis
11.4.16 18:44
Díky :-)
peter3103
9.4.16 11:57
Fesacik potlesk
 

© PTACCI.NET - http://ptacci.net/prezentace/395-ryuu