Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Prezentace - Hejno v bytě

 

Prezentace » fajfmen » Hejno v bytě » Hlavní stránka prezentaceNápověda 

Hlavní fotka
0.9
Hejno v bytě
*
*
*
*

Majitel: fajfmen   Druh: Korela chocholatá
Zapsáno: 10. 6. 2016   Poslední aktualizace: 26. 3. 2017 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 69   Hodnocení: 0 %
Kategorie: Papoušci   Oblíbenost: 1 uživatelů
Datum narození: 10. 6. 2016   Hmotnost: 0 kg
Fotek a videí: 67+0   Komentářů: 6


O mně: Zázemím papoušků je prosluněná chodba o rozměrech 925x280x128 cm (DxVxŠ), na strategických místech opatřená větvemi různé tloušťky a tvarů, koupalištěm, krmným stolem - dřevěnou deskou se zvýšenými okraji vysypanou jemným pískem (ten je samozřejmě třeba pravidelně čistit a měnit), na kterou rozhazuji potravu (misky jsem před časem zrušil, plocha, na které se zaměstnají hledáním, jim vyhovuje víc) apod. Odtud si mohou libovolně kdykoli zalétnout do ostatních místností, většinu dne se ale drží "na svém". Výhledově přibude i stabilní předokenní voliérka kde se budou moct slunit a UV lampa na zimu (stejný typ jaký používám u ještěrů - s účinným dosahem cca 30 cm) instalovaná nad nejoblíbenější hřadoviště. Vzhledem k tomu že jsou korely hejnovými ptáky a my jim chtěli v rámci možností poskytnout co nejpřirozenější životní styl, byla skupinka sestavena poměrně rychle, samozřejmě s vědomím že si za takových okolností vystačí mezi sebou a udrží si jistou míru nezávislosti (což je podle mého dobře). Vzájemné sbližování je dík tomu pozvolné a čistě v jejich režii, vyvíjí se ale poměrně slibně. Jen to chce opravdu velkou dávku trpělivosti... Po necelém roce se společnost rozrostla o samičku papouška kouřového a ve stejné době i první korelí odchov...

Původ: Zverimexy a chovatel

Krmení: Základem je semenná směska kterou míchám dle literaturou doporučených výživových hodnot a odpozorovaných preferencí jednotlivců, za vegetační sezóny doplňovaná o každodenně přinášené olistěné větvičky stromů a keřů (jednoznačně vede vrba), obylniny a byliny, např. pampelišky (kvítka jsou velice oblíbená). Ovoce si nevšímají. Grit, sépiovky a nějaký ten bloček se spirulinou jsou samozřejmost...

Oblíbené hračky: Např. cachtadlo (původně želví brouzdaliště), závěsný květináč (už bez kytky) u stropu - houpačka, šplhadlo a rozhledna v jednom, ve kterém navíc můžou bordelařit s hlínou, větve... hlavně ale prostor pro létání ;)

Obyvatelé - podrobnosti
Korela chocholatá - Nymphicus hollandicus1xSamička Korela chocholatáPepina - zakládající člen hejna, zverimexový "sameček" ze kterého se záhy vyklubala holka. Vejce (neoplozená) snesla jako první ze skupiny. Bohužel má kapánek pleš, k odchovům se tedy nehodí, i tak jsme ale za její milou společnost rádi :)
Korela chocholatá - Nymphicus hollandicus1xSamička Korela chocholatáKlárka (ex Kubíček) - pořízením druhý pták v pořadí, rovněž se zverimexovým určením sameček, tehdy v příšerném zdravotním stavu. Její koupě byla doslova záchrannou akcí (blíže o tom v počátku deníku), dnes je z ní ale sebevědomá čiperná princezna s perfek
Korela chocholatá - Nymphicus hollandicus1xSameček Korela chocholatáElísek (ex Eliška) - polovička páru s Perličkou a asi nejurostlejší korela jakou jsem kdy viděl - z fotek to není moc patrné, je ale o pěkný kus větší a mohutnější než ostatní. Ani jeho tragicky zesnulý bráška Lojzík se mu vzrůstem nerovnal...
Korela chocholatá - Nymphicus hollandicus1xSamička Korela chocholatáTwilight - má dcera ji má nejradši a jméno jí vymyslela taky ona (podle oblíbené postavičky z kresleného seriálu). Asi nejzvědavější a nejčilejší pták z celého hejna, nejvíc kamarádí s Perličkou
Korela chocholatá - Nymphicus hollandicus1xSamička Korela chocholatáPerlička - zakoupená spolu s Twilight, postavou poněkud jemnější než Pepina (nar. od ní dokonale opeřená). Je spárovaná s Elískem a momentálně čerstvá maminka prvnička :)
Korela chocholatá - Nymphicus hollandicus3xKorela chocholatáPrvorození potomci Elíska a Perličky. První mrně se začalo ozývat 21. 3. 2017 v 17:33. Do světa samozřejmě nepůjdou, výhledově se těšte na jejich osobní profily ;)
Papoušek kouřový - Nymphicus hollandicus1xSamička Papoušek kouřovýLucinka - narodila se 16. dubna 2016, pohlaví tedy ještě není jisté na 100%, podle odhadu pána, z jehož odchovu pochází, ale velice pravděpodobné ("přinejhorším" jí jen časem pozměníme jméno...)

7 druhů a celkem 9 živočichů

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
Tradice po nakrmení: všichni se zájmem sledují venkovní ptáky...
Tradice po nakrmení: všichni se zájmem sledují venkovní ptáky...
14.10.16 00:00
Takové to běžné domácí sezení :)
Takové to běžné domácí sezení :)
14.10.16 00:00
Klárka, Pepina a devítiletý agamák Rudolf na králičí/kočičí kukani
Klárka, Pepina a devítiletý agamák Rudolf na králičí/kočičí kukani
15.08.16 00:00
Pepina s Klárkou v nikdy nezavírané kleci (zázemí) - za účelem krmení
Pepina s Klárkou v nikdy nezavírané kleci (zázemí) - za účelem krmení
15.08.16 00:00
Vypiplali jsme mláďata ořešníků, málo známých krkavcovitých. Dřevorubci podpílili strom s hnízdem...
Vypiplali jsme mláďata ořešníků, málo známých krkavcovitých. Dřevorubci podpílili strom s hnízdem...
27.06.16 00:00
Ořešník kropenatý ve věku kdy už umí chodit a začíná trénovat křídla
Ořešník kropenatý ve věku kdy už umí chodit a začíná trénovat křídla
27.06.16 00:00
 
Nejnovější fotky v dalších složkách
Páření Elíska s Perličkou ve společnosti Klárky
Páření Elíska s Perličkou ve společnosti Klárky
Společné
23.01.17 11:31
-
-
Společné
23.01.17 11:31
Snídaně. V kukani si hoví už sytý králíček Čenda...
Snídaně. V kukani si hoví už sytý králíček Čenda...
Společné
27.12.16 08:53
... už před nějakou dobou korelky synchronizovaly své krmení s čičinami
... už před nějakou dobou korelky synchronizovaly své krmení s čičinami
Společné
27.12.16 08:53
Pohodička na prodlouženém bydýlku
Pohodička na prodlouženém bydýlku
Společné
20.11.16 12:10
-
-
Společné
20.11.16 12:08

NahoruDeníček
26
3.2017
Mláďata rostou jak z vody. Rodiče je už nechali pár minut bez dozoru, tak jsem si je mohl prohlédnout a nafotit :-)
24
3.2017
Vejce byla tři. Z mladých jsem zatím viděl jen jedno, je to ale pěkný cvalík... hop
Tyto prvorozené si necháme :-)
22
3.2017
Dnes jsme si z Žinkovic (kousek od Nepomuku) přivezli mladou samičku papouška kouřového. Malá ji okamžitě pojmenovala - Lucinka :-)
21
3.2017
Přátelé, mám důvod k oslavě:
Dnes, v 17:33, se z hnízdečka začalo ozývat miminkovské škvrčení hop

Sice dosud nemám nejmenší tušení jak početná snůška je, všechny pokusy o průzkum za pomoci zrcátka totiž doposud selhaly (pipiny vždy snůšku dokonale tělíčky zakryly), je to ale celkem fuk. Hlavně když to bude zdravé ;-)
20
3.2017
Ve středu jedeme k chovateli pro papouška kouřového :-)
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruHodnocení návštěvníků

Ohodnotit prezentaci Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživateleHodnocení: 0 %

NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář

fajfmen
21.10.16 19:45
Dík :-)
Nurka
14.10.16 23:42
Todle je vážně nádhera, taky jsem jednu dobu měla takové hejno když jsem měla ještě první párek korel a vyvedly mladé x). potlesk palec
fajfmen
14.9.16 20:46
Spí samozřejmě v noci: ještěři od osmi večer do osmi ráno (člověk by si podle nich mohl řídit hodinky), ptáci tak od devíti do sedmi v průměru (u nich se to ale mění s délkou dne). Občas prostě chrní na nějakém větším dřevu společně. Vzájemně se respektují, jejich soužití je poklidné. Jinak - Rudolf je z našich agam nejstarší, devítiletý, z toho osm let prakticky neviděl terárium zevnitř i když je má volně přístupné (on zkrátka nerad uzavřené prostory). Chodí si kam chce, dělá si co chce. Má svůj kout s výhřevkou a UVčkem, přes léto se válí na slunku (když je hic, naloží se do vody), zazimovává se sám na místech dle vlastního výběru, po dvou měsících se budí a zas čiperně lozí kolem. Nikdy nebyl nemocný, nikdy nebyl zraněný (vyjma utržených trnů v zátylku - památka na prohranou rvačku se silnější sestrou v pubertě), v průběhu života zplodil hromadu potomků a stále je vitální skoro jak za mlada... ;-)
EffyMerillis
14.9.16 16:32
Pokud spí přes den mimo terárko, je to teplotou (když nemají potřebné teploty, nemají energii a proto spí ;-) Není to pro ně zdravé).
A Kubíček má fanynku, takové korelky zbožňuju, nádherný. stydim
fajfmen
8.9.16 0:21
Dík. Agamy jsou v poho, s papoušky klidně i spí a uznaly je jako rovnocenné spolubydlící už během prvních dvou dnů.
Pepina lysinka není naštěstí kdovíjak velká, takže nic tragického :-)
EffyMerillis
5.9.16 12:22
Krásná parta! Jen bacha na agamu, jsou rychlé, tak aby ptáčka nezakousla, moje by neváhala, je to dravec. :-D A teda "plešaté" místečko není na fotkách vůbec vidět, takže na kráse jí to určitě neubralo :-)
 
© PTACCI.NET - http://ptacci.net/prezentace/406