Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Ostatní

 

Zábava » TV pořady 

Odkazy na zajímavé pořady z televizního vysílání, které se zabývaly tématikou našeho webu
 

Vodní ptáci: Bázlivá Diana - 19.01.12 - Česká televize
Příběh volavky popelavé.

Zahrada pod lupou - Ptačí budky a krmítka - 07.12.11 - Česká televize
Bramboříky, cesmína a azalky — Zásady a nářadí pro rytí — Zahrada pro vozíčkáře — Herec Jan Potměšil — Ptačí budky a krmítka

Máte mě! - I dobří holubi stůňou - 06.11.11 - Česká televize
MVDr. Jiří Chvátal vyrůstal v holubářské rodině, proto se ve své práci věnuje medicině poštovních holubů. Dozvíme se, jak holubi stůňou, jak se léčí a jak se připravují na závody.

Zoománie - Tajemství ptačí řeči - 01.09.11 - Česká televize
Chováte doma andulky? A přemýšleli jste někdy, že svým chováním nám vlastně mohou prozradit leccos o tom, jak se cítí, nebo jestli jsou spokojené? Pokud ne, nenechte si ujít další Hančinu reportáž, v níž tajemství ptačí řeči poodhalíme!

Události v regionech - Nová zoo s papoušky - 07.08.11 - Česká televize
V Bošovicích na Vyškovsku vzniklo vůbec první Papouščí zoo v České republice. Aby se mohli manželé Škrhákovi podělit o své chovatelské úspěchy i s širokou veřejností, požádali ministerstvo životního prostředí o licenci zoologické zahrady

Žárliví papoušci - 13.03.11 - Česká televize
První příběh nás zavede mezi žárlivé papoušky. Amazoňané jsou proslulí svými ostrými námluvami, které mohou stát samičku zdraví. Teď uvidíme, že při odchovu mláďat hraje roli i žárlivost. Pokud se samec začne dvořit jiné samici, může matka sedící na vejcích hnízdo vzteky zlikvidovat.

Jak vám štěká papoušek? - 25.02.11 - Česká televize

Papoušek Žak - 13.02.11 - Česká televize
Úvodní příběh vypráví o papouškovi, který měl velké trable. V prodejně se zvířaty v malé kleci čekal, kdo si ho koupí. Kromě toho, že měl velké nervy, trápili ho i zřejmě i parazité, a tak si vyškubal peří téměř z poloviny těla. Měl štěstí na paní prodavačku, která k jeho trablům nebyla lhostejná a hledala pro něj lék. Ten se našel nejen v nové rodině, která si Žaka koupila, ale i v přírodní metodě, o které se dozvíte víc právě v první reportáži.

Austrálie: opilí papoušci - 12.06.10 - Česká televize
Potácejí se, mají zakalený zrak, bolí je hlava a jen těžko drží rovnováhu. Pokud by takové příznaky měli lidé, asi bychom měli jasno: podívali se na dno příliš mnoha skleničkám. Jenže co když trápí papoušky? To už je záhada.

Dobrá rada nad zlato - Chovatelství - 19.09.09 - Česká televize
V současnosti některé byty nemají daleko k malé zoologické zahradě. Najde se v nich různá drobná i větší havěť, ale proti minulým dobám dnes ve většině domácností chybí dříve tolik oblíbená klec s kanárkem. V rubrice Chovatelství zaměřila Jiřina Bohdalová pozornost na tyto krásné ptáčky. Jakého kanárka si koupit, když chceme, aby zpíval? Jak se o kanáry starat a čím je krmit - to nám poradí chovatel Miroslav Novák.

Dobrá rada nad zlato - Rasa francouzských slepic - 08.08.09 - Česká televize
Chovatelům se možná budou hodit informace o nezvyklé rase francouzských slepic.

Dobrá rada nad zlato - Dobrý nápad - 18.04.09 - Česká televize
Dojde i na nápad paní Hořákové, která ví, jak přilákat ptáky zrovna na tu naši zahradu. Naučí nás, jak vyrobit ptačí pítko z lopuchového květu, písku a cementu. Potřebovat budeme i bazénovou barvu, která nepropouští vodu a je nezávadná. Nejenže budou mít ptáčci z čeho pít, ale jejich pítka nám i zkrášlí zahradu.

Dobrá rada nad zlato - Na výstavě - 07.03.09 - Česká televize
Víte že u nás existuje "Klub chovatelů plymutek"? Pro nezasvěcené jen malá informace: jedná se o šedočerné kropenaté plemeno slepic, nazvané podle skály u přístavu Plymouth-Rock, asi 300 kilometrů severovýchodně od New Yorku v USA. A protože náš český klub slavil vloni kulaté výročí, na výstavě hrabavé drůbeže jsme si o něm popovídali s panem Miloslavem Hertlem, místopředsedou klubu. Seznámíme se ale i s jinými druhy slepic a diváci budou určitě překvapeni, kolik existuje okrasných plemen.

Dobrá rada nad zlato - Krmivo pro exotické ptactvo - 07.02.09 - Česká televize
Radek Šrol, krmivo pro exotické ptactvo

Dobrá rada nad zlato - Budka pro ptáčky - 29.11.08 - Česká televize
Protože je vhodná doma zavěsit na zahradě vlastnoručně vyrobené budky pro ptáčky, František Roubal z Martínkovic předvede různé závěsné systémy i materiály, z kterých můžeme budky vyrobit.

Dobrá rada nad zlato - Chov křepelek - 23.08.08 - Česká televize
A nakonec se vám možná bude hodit i několik základních informací o chovu křepelek v domácích podmínkách. Jejich vajíčka jsou totiž úžasně zdravá.

Dobrá rada nad zlato - Krmení papouščích mláďat - 26.07.08 - Česká televize
Zúčastníme se krmení papouščích mláďat.

Dobrá rada nad zlato - Chov pštrosů - 31.05.08 - Česká televize
K tomu se dozvíte něco o chovu pštrosů na maso

Dobrá rada nad zlato - Krmení papouščích mláďat - 26.07.07 - Česká televize
Zúčastníme se krmení papouščích mláďat.

Dobrá rada nad zlato - Chovatelé holubů - 30.06.07 - Česká televize
Chovatele holubů možná potěší zmínka o největším plemeni těchto ptáků, které je u nás k vidění.

Dobrá rada nad zlato - Budka pro ptactvo - 02.06.07 - Česká televize
Ing. Chobotský představí šikovné budky pro zpěvné ptactvo.© PTACCI.NET - https://ptacci.net/zabava/tv