Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Kakariki

 

NápovědaFórum » Chování ptáčků  

+ přidat příspěvek
Kakariki
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2013 11:07 Žena Werunka44 [1] - PapoušciRe: Niky
Ahojky, také jsem alergická na roztoče a peří :-) užívám léky na alergii - domluv se s lékařkou, co se týče venkovní voliéry, obvykle uklízím ve dnech, kdy není vítr, aby mi prach nefoukal přímo do obličeje.. doma se většinou snažím třeba i nosit na tu chvíli při uklízení roušku. Ale Zyrtec a podobně brání různým rýmám a slzení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 11:05 Žena Werunka44 [1] - PapoušciRe: honza
velka parada :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 22:03 Niky – Jde chovat papoušky i když jsem alergik??
Ahojda lidi
Jsem sice spíš akvarista a terarista ale ještě než jsem se jimi stala tak jsem strašně moc chtěla mít voliéru s kakariki ať už rudo-čelými nebo žluto-čelými...Měla jsem načteno snad úplně všechno, co jsem mohla v knihovnách sehnat i výpisky ale bohužel jsem se u alergoložky dozvěděla, že jsem 100% alergik na roztoče sad . Musela jsem to rozchodit, byla jsem z toho smutná, protože to bylo moje velké a dlouholeté přání. Moje otázka je jasná, zda bych mohla, i když jsem alergik mít voliéru venkovní s papoušky? I přesto mi to totiž nedá. A moc se mi papoušci líbí a líbit budou prostě vždycky :-) Chci si splnit sen.Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2013 13:57 Muž honza [0] - PapoušciRe: Werunka44
děkuji za informaci. Takže mi asi příští týden vyletí potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 20:05 Žena Werunka44 [1] - PapoušciRe: honza
Ahoj Honzo, mladatka kakariku se lihnout cca po 21 dnech a poté priblizne po 5 ti tydnech (ve veku 5ti tydnu) mladata opousteji budku a uz se do ni nevraci. Mohou byt a vetsinou jsou kolem 2 tydnu krmeny rodici a pote jsou samostatna. At se dari, pa Veronika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 20:08 Muž honza [0] - Papoušci – kdy vylítnou z budky
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, kdy přibližně vylítnou mládata kakariků z budky?? Nikde jsem to na internetu nenašel. Děkuji Honza
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2013 23:17 Žena petra [1] - Papoušci
Fotka k příspěvku Mohl by mi prosím někdo určit zda je to samec či samička?děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2012 11:23 Muž venca21 [7] - Vrubozobí
Jak a čím stříhat papouškovi zobák?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 14:22 Muž venca21 [7] - Vrubozobí
Náš kakarikoušek Rangoušek je v kleci velice klidný a nejeví žádné známky hravosti ani mečení.Jen stojí a žere a to je vše.Občas jak na něho mluvím zakráká jako vrána.Před zrcátkem se nepředvádí ,třeba jako andulka a rolnička ho taky netankuje. Při chycení řádí jako pominutý a chce mě sežrat.Každý den ho pouštím ale musím ho z klece vytáhnout a při prvním letu zakrouží a hned do klece.To jediné mu jde frrr rychle do klece. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 19:58 Muž venca21 [7] - Vrubozobí
Velice temperamentní a zvědavý papoušek. U chovatelů se tento druh stává poslední dobou velice oblíbeným, a proto patří k nejhojněji zastupovaným papouškům na burzách. Díky jejich zvuku, připomínajícímu kozí mečení, se kakarikům přezdívá koza. Původní zbarvení je zelené. Nyní se vyskytují i strakatí a u chovatelů je asi nejrozšířenější žlutá mutace. Rozlišení pohlaví není těžké. Samec je celkově mohutnější a má hranatější tvar hlavy.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2012 15:05 Muž kakariky10 [3] - Papoušci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2012 14:56 martinherink
Kakarikiové se dají použít jako chůvy, prý krmí cizí mláďata stejně jako svoje tak není třeba vejce odebrat, zpěváci upřednostnují svoje. Osobně s podkládáním vajec u papoušků zkušenosti nemam. Martin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 08:10 Muž hhonza [5] - Papoušci
kakariky nejsou až tak obitžné na chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 13:57 R Žena Kakarinka [8] - Papoušci – odpověď
bohužel nemám zkušenosti s odchovem kakariků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 21:24 Muž kakariky10 [3] - Papoušci – kakariki
da sa kakariki pouzit ako pestunka ?



ak ano kedy mu mam zobrat vajicka alebo v kolkich dnoch zobrat vajicka a dat cudzie



y: X-) :)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chování ptáčků • Zobrazeno 126x

© PTACCI.NET - https://ptacci.net/forum/122-kakariki