Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Vzteklá andulka

 

NápovědaFórum » Chování ptáčků » Poruchy chování 

+ přidat příspěvek
Vzteklá andulka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 12:19 Žena Edit [2] - PapoušciRe: andulka
Také řešení jak se zbavit štípajícího ptáka- nechat ho uletět :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2013 12:05 Žena andulka [0] - Papoušci
já jsem také měla andulku která byla agresivní první týdny byla v pohodě ale jak jsem si s ní začala hrát nebo vyměňovat zrní tak přišla k mé ruce a začala mě šíleně klovat vůbec nevím jak jsem to měla vyřešit ale ted už je to stejnak jedno protože uletěla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 15:09 Žena Edit [2] - PapoušciRe: geminika
Nejde o věšení!:-D jde jen o podchycení a znemožnění jakéhokoliv vyprostění, po čase papoušek pochopí, že se nemusí bránit a vzdá to, nebrání se štípáním. Papoušek pokud je temperamentní tak přijme vždy jen jednoho člena rodiny za partnera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2013 21:29 Žena geminika [4] - Aymara pruhovaná
Neviem, či táto visiaca metóda je vhodná pre takého malého tvorčeka. My máme pol roka Aymaru. Ja sa jej z rodiny najviac venujem, tak vyhľadáva moju spoločnosť, keď odídem z miestnosti, tak škrečí, aby som sa vrátila. Keď sa vrátim, tak stíchne a priletí na moju hlavu smich Zato moja mama je s ním celý deň doma, občas sa mu prihovorí, dokonca občas priletí aj na jej hlavu, no posledné dni, keď mu chce doplniť krmivo do misky, tak ju začne zúrivo klovať a občas riadne kusne do prsta. Tiež neviem, prečo sa takto jeduje, krpec jeden? Keď zistím správnu výchovnú metódu, dám ju sem. Ale vešať ho určite nebudem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2013 17:44 Žena Edit [2] - PapoušciRe: vvikki
Papoušek štípe ze strachu. Odnaučit agresivitě a štípání se dá i touto metodou: Andulka nebo malý papoušek se chytne hned pod hlavou nad krkem opatrně palcem a ukazováčkem. Tělíčko se snaží vysoukat a brání se.Po chvíli zůstane spuštěné a vzdá to, drží se tak dlouho dokud se přestane bránit a vzdá to, pak se hladí prstem po hlavičce od zobáku dozadu a opatrně se nechá přelézt na větev.Tato metoda vypadá drasticky, ale jen to tak vypadá. Docílí se toho, že papoušek pochopí, že není důvod se bát a bránit se štípáním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2012 21:19 Muž hhonza [5] - Papoušci
možná se chová kdybyste byla její partnerka :-D

většina tak se chovaj agresivní
možná byste mohla pokusit více věnovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 09:40 Žena Ilona [2] - Papoušci
...asi bych zkusila, sehnat ptáčka do páru. Vím, že to může být riziko, ale mohlo by to být řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2012 15:54 Muž koikapor [3] - Hrabaví
o takejto ,,milej" andulke som este nepocul
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 16:04 vvikki
A nemuže to být třeba dominance nebo nějaká její hra? On od jakživa tak děsně řval takové to jejich vztekání :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:41 Žena veronika033 [18] - Papoušci
To je vážně zvláštní :-| Nikdy jsem neslyšela, že by z ničeho nic začala být Andulka takhle agresivní :-O
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:39 vvikki
Tak ted nevím jestli se to poslalo. O žádném uraze nevím, ani na to nevypadá. Norálně žere, pije líta a zdokonaluje se v letu. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:35 Žena veronika033 [18] - Papoušci
A nestalo se jí něco, nějaký úraz nebo tak? :-O Nepozoruješ nějaké známky nemoci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2012 15:21 vvikki – Vzteklá andulka
Ahoj pořídili sme se andulku, samečka vzali sme si ho z hnízda sám nežral tak sme mu dělali mrkev a podobně. Když byl malej na ruku docela vlezl, bašti zrní, dávala sem si pozor a učila ho "přes žrádlo" jenže teď je z něj tyran na ruku nevleze ještě tak vletí na rukáv, ale třeba sedím u pc a je puštenej přitelí a vší silou mě klovne do krku strašně začne řvát a uletí. To stejné když mu nabídnu ruku a on sebere odvahu a dojde, tak první co šílenej řev a dostanu klovanec, nikdy sem ho nebouchla, nechytala prostě nevím co se stalo :( máme psa vždycky spolu vycházeli uplně v pořádku teď najednou přiletí na psa sedne na hřbet a šíleně ječí a kloveho pes jen stojí a kouká, nebo se snaší se pohnout aby uletěl, nebo se chytne chlupů pod krkem a klove ho do čumáku, očí a podobně. Jenže já sem tu našu trenču učila že ptáček je malej že nesmí a tak si to nechá vše líbit a když zaleze do boudy pták valí za ní. Docela mě zaráží že to není jen agresivita na prsty jak tu někdo psal, ale všeobecně na "lidskou kůži" a psa, nebo to bere prostě jako hru? V kleci když mu dám žrádlo a položím ruku tak aby musel přes ruku vleze na nu dvakrat třikrát si zobne a pak mě klovne do krve :(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Chování ptáčků • Zobrazeno 72x

© PTACCI.NET - https://ptacci.net/forum/127?r=13