Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Prezentace - Pírko a Frodo

 

Prezentace » Nigerin » Pírko a Frodo » Nápověda 

Hlavní fotka


Pírko a Frodo
Majitel: Nigerin   Druh: Andulka vlnkovaná
Zapsáno: 30. 10. 2011   Aktualizace: 7. 11. 2011 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 58   Počet palců: 0
Kategorie: Papoušci   Oblíbenost: 2 uživatelů
Narození: 30. 10. 2011   Stáří: 9 let a 11 měsíců
Fotek a videí: 4+0   Komentářů: 5
*     *     *     *


O mně: Bílá samička s šedýma skvrnkama.

Krmení: Pro andulky od vitakraftu a nějaké doplňky.

Oblíbené hračky: Houpačky

Poznámka: Stará klec po potkanech, sundala jsem patra a místo nich dala ovocné větvičky. Klec je trochu narezlá, byla přes léto venku.

NahoruSložky fotek
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní

02.11.11 15:46

02.11.11 15:46

30.10.11 23:25


NahoruDeníček
7
11.2011
Mám z Frodíka strašnou radost, včera ještě před mojí rukou s prosem utíkal a váhal, než začal zobat zrníčka, dneska seděl vklidu na místě a zvědavě natáčel hlavičku a hned začal zobat. :) A nejenom to, nejdřív se párkrát při vyzobávání zrníček otřel hlavičkou o moji ruku, pak se nechal i pohladit na bříšku a ani se nepohnul. hop Je hodně zvídavý a chytrý, s ním to půjde bez problémů, za pár týdnů už ho budu moct pouštět po pokoji. potlesk
7
11.2011
Náhled
Tak, voliéra hotova a umístěna. :-) Je teda jen malá, rozměry jsou 175x50x50, ale prozatím snad postačí. Uvidím jak to půjde s ochočením Froda, včera mi oba zřali proso z ruky, takže by to mohlo jít. :-) Jestli se ideálně oba ochočí minimálně na tolik, aby mi sedli na ruku, mohla bych je začít pouštět po pokoji. I když Pírko už podle mě po tolika letech nebude mít velký zájem létat, ale třeba mě překvapí.:o) Zatím se o průzkum voliéry nesnaží, uvidíme jestli se trochu osmělí zítra.
6
11.2011
Voliéra je skoro hotová, už zbývá jen dodělat dvířka a potáhnout spodek nějakým pořádně pevným ubrusem. :) Ale to až v pondělí, musím někde sehnat ten ubrus a pantíky. Sice není moc velká, ale na protáhnutí křídel bude stačit. Aspoň než zabezpečím pokoj a začnu experimentovat s pouštěním zatím aspoň Frodíka. :-)
2
11.2011
Náhled
Přikoupila jsem kamaráda anduláčka, je vážně nádherný. :-) Pírko je z něj celá paf, sedí si na větvičce načepýřená jak královna a pořád se upravuje. Dokonce začala okusovat větvičky a šťouchat do hraček. :)
30
10.2011
Je už docela stará, nevím jak přesně dlouho ji máme, kupovali jsme ji tenkrát k samičce Pepince která ale po čase umřela a Pírko už zůstala sama. Prakticky celý svůj život proseděla u zrcátka.. Měl ji v pokoji brácha a ten se o ni vůbec nestaral, neměnil jí vodu ani jí nedával krmení, jen občas to dělala mamka. Měla malou klec a v ní 2 bydílka a jedno zrcátko, které jsem navíc dneska vytáhla tak zaprasené, že se v něm už ani nemohla vidět. :-( Pouštět už ji brácha dávno přestal protože mu vadily občasný hovínka na zemi.. Pár dní zpátky mě osočoval kvůli fretkám, že za ně moc utrácím a že až umřou, tak si žádné jiné nepořídím... Tak jsem ho seřvala jak si dovoluje něco takového říct a že on se ani neumí postarat o ptáčka a že mu ho seberu.. A tak se i stalo.. Díkybohu.
Ochočená není a nevím jestli ji tím budu na staré kolena stresovat, asi k ní jen přikoupím kamarádku a nechám ji v klidu dožít. S pouštěním po pokoji to bohužel u mě nepůjde, mám tu tolik skříněk a akvárií, že by někam zapadla a už bych ji nevytáhla, nehledě na to, že mám přes den puštěné fretky a ty by ji pravděpodobně zakously. Navíc po těch prosezených letech by šla po třech máchnutích křídly k zemi. Tak jsem se rozhodla jí aspoň vyrobit menší voliéru na skříních. Aby i kdyby už nechtěla létat, měla aspoň víc prostoru k prošplhání.. I za cenu toho, že mě za tohle všechno nejspíš rodiče přerazí. :-D
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

viktor23
6.12.11 20:32
potlesk Móóóc krásné Andulky! potlesk
Kakarinka
2.12.11 13:39
pěkné ano
Simi21
24.11.11 20:25
Nádherná ano
andulka
1.11.11 13:24
nejkrasnejší andulka jakou jsem kdy videla
veronika033
31.10.11 17:22
Krásná :-) :-) :-)
 

© PTACCI.NET - http://ptacci.net/prezentace/188