Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Prezentace - :-)

 

Prezentace » zvedavka » :-) » Nápověda 

Hlavní fotka


:-)
Majitel: zvedavka   Druh: Kanár
Zapsáno: 5. 9. 2013   Aktualizace: 26. 5. 2015 Nový záznam v deníku 
Počet návštěv: 74   Počet palců: 0
Kategorie: Pěvci   Oblíbenost: 0 uživatelů
Narození: 5. 9. 2013   Stáří: 9 let a 3 měsíce
Fotek a videí: 15+0   Komentářů: 8
*     *     *     *


O mně: Kanár oranžové barvy. Má rád svojí klec a donedávna platilo, že se z ní nikdy dobrovolně nevzdálil. Ani když jsem celý den nechala otevřená dvířka u klece a zavřela jsem dveře do místnosti, aby nebyl rušen. V bytě žijí dvě čiperné kočky, klec s kanárem tolerují, na ptáčka nedorážejí, nechávají ho v klidu. Pochopily, že do klece se nedostanou a za jakékoliv pokusy se vždy ocitly v mé nemilosti. Při čištění klece samozřejmě opeřence bedlivě sledují a já bedlivě sleduji je. Pokud klec umístím na balkón, tak si ho všímají, ale z patřičné vzdálenosti. Kanárek má rád, když ho sprchuji vlažnou vodou - to podnikáme v koupelně asi 1x za měsíc. Podestýlku (většinou obyčejné noviny) měním minimálně 1x týdně. Klec umývám při sprchování kanárka.
7.4.2014 - památný den - kanár zažil prolet. Na balkóně při čištění klece vylétl a letěl.. Jen jsem otevřela pusu a reakce veškerá žádná, jen šok. Toto jsem od svého nelétavce nečekala. Udělal si kroužek kolem balkónu a pak sletěl a zahopsal kočkám do boudy.. (Naše kočky mají na balkóně "chatu".) No štěstí, že tam žádná zrovna nebyla. Tak jsem pro něho sáhla, ani mě neklovnul. Zobák otevřený, sotva dýchal. A tak jsem využila situace, kdy byl zřejmě zcela konsternován sám sebou a ostříhala drápky, čemuž se běžně velmi brání a i hladit se nechal...

Původ: Dárek od místního chovatele papoušků a kanárků (Sopotnice)

Krmení: Granum - kompletní krmivo pro kanáry, tyčinky Kracker od Vitakraft, sépiová kost, denně měněná voda, v sezóně 1-2x týdně mladé pampeliškové listy, mimo sezónu občas kousek jablka, lístky bazalky.

Oblíbené hračky: zrcátko a koupátko (čistím při celkové očistě klece)

Poznámka: První tři roky krásně zpíval (až řval), potom se domlčel. Opět se rozezpíval po dodání vitamínů a celkovém zpestření stravy. Máme jaro celoročně. :-)

NahoruSložky fotek

Prezentace je archivována a neobsahuje fotky v plné velikosti

Složka
Všechny
fotky

(14)
Složka
Ostatní

(14)
 

Časová osa
Časová osa


 
Fotky z deníčku
Fotky z deníčku

(3)
Fotky z reprezentativní složky: Ostatní
19.05.2014
19.05.2014
22.12.2013
22.12.2013
Štědré Vánoce pro rodinného zpěváčka
Štědré Vánoce pro rodinného zpěváčka
20.11.2013
Doma je doma
Doma je doma
11.09.2013
V létě jsem často venku a koukám po vlaštovkách..
V létě jsem často venku a koukám po vlaštovkách..
11.09.2013
05.09.2013

NahoruDeníček
26
5.2015
Koukám, že nákup větší klece zvažujeme už docela dlouho a pořád nic.. V každém případě je v plánu. Kanárek v současné době bydlí ve své kleci na skleníku v jídelně a má skvělý rozhled i do obývacího a dětského pokoje. Zdá se být spokojený.
6
9.2014
Zvažujeme nákup větší klece, případně výrobu voliéry.
Kanárkovi bychom chtěli dopřát společnost. Mně se líbí chůvičky, zbytek rodiny hlasuje pro paní Kanárkovou.
19
5.2014
Náhled
Rozhodli jsme se kanárka pouštět z klece, o víkendu jsme vypustili divou zvěř ven (kočky) a kanárkovi otevřeli dířka.. Sám by zřejmě klec neopustil, tak jsme mu krapet pomohli. Kanárek je krotký, létání mu moc nejde, ale zvědavost mu nedala a byt si pěkně prohlédnul. Moc se mu líbil vysoký koberec a lampička na stěně. Nakonec jsme ho posadili na klec a odtud dál lustroval pokoj. Zpátky do klece jsme ho opět museli přesunout my, ale nebránil se, možná byl i rád, že je doma.
7
4.2014
- památný den - kanár zažil prolet. Na balkóně při čištění klece vylétl a letěl..
Nutno vysvětlit, že tento kanár nikdy dřív svou klec dobrovolně neopustil.
Jen jsem otevřela pusu a reakce veškerá žádná, jen šok. Toto jsem od svého nelétavce nečekala. Udělal si kroužek kolem balkónu a pak sletěl a zahopsal kočkám do boudy.. (Naše kočky mají na balkóně "chatu".) No štěstí, že tam žádná zrovna nebyla. Myslím, že by nečekanou návštěvu rychle ztrestaly...
Tak jsem pro něho sáhla, ani mě neklovnul. Zobák otevřený, sotva dýchal. A tak jsem využila situace, kdy byl zřejmě zcela konsternován sám sebou a ostříhala mu drápky, čemuž se běžně velmi brání a i hladit se nechal...
22
12.2013
Náhled
Tato mourovatá potvůrka chodí klec okukovat tak často, že z toho už kanár ani není vyplašený. Mouryna vždy u klece chvíli posedí, pokouká a zase seskočí dolů. Do klece tlapkou nedloube, nesnaží se do ní dostat a kanár klidně sedí na bydýlku a tváří se lhostejně.
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

Edit
25.12.13 19:44
Krásný kanárek. S těmi kočkami to máme to samé. Kočka je lovec a když kanárek vyletí je to prostě kořist!Lovecké pudy jsou silnější než respekt u klece. Pozor na to - bylo by ho moc škoda. Přeji ať ještě dlouho spokojeně zpívá. :-)
peter3103
24.12.13 17:36
pekny kanarik potlesk
zvedavka
22.12.13 14:00
Vyčištěná klec, nová miska na koupání,
zobání a tyčinky do zásoby,
jsou tady Vánoce. :-)
 

© PTACCI.NET - https://ptacci.net/prezentace/321