Přihlaste se a využijte web naplno PTACCI.NET »

Prezentace - Danina stanice

 

Prezentace » petrpt » Danina stanice » Nápověda 

Hlavní fotkaDanina stanice
Majitel: petrpt   Druh: Agapornis fišeri
Zapsáno: 28. 12. 2009   Aktualizace: 16. 1. 2011 Nové fotografie 
Počet návštěv: 5252   Počet palců: 0
Kategorie: Papoušci   Oblíbenost: 4 uživatelů
Narození: 1. 3. 2009   Stáří: 15 let a 4 měsíce
Fotek a videí: 21+0   Komentářů: 2
*     *     *     *


O mně: Od března 2009 se mamča začla zabývat chovem agapornisů, rosel, zebřiček, papoušíčků, papoušků zpěvavých a amadin Gouldové. Tento koníček je však nakažlivý a o opeřence se tedy staráme spolu. Ptáčci prospívají a vypadají moc spokojeně.

V současné době jsou naši opeřenci rozděleni následovně:
Rosely pennantovy (2x) zimují venku ve voliéře, která je propojená s chlívkem, ve kterém svítí infralampa pro zahřátí těchto opeřenců.

Papoušci zpěvaví (2x) byli ve voliéře spolu s roselami, ale jelikož v chlívku šikanovali rosely, tak jsme je dali do samostatné klece, která je umístěna v domě. Na jaře jim budeme budovat samostatnou voliéru.

Amadiny Gouldové (2x) žijí v kleci v obývacím pokoji na parapetu, kde je stálá teplota okolo 20 °C. Dostaly budku, takže ji začínají plnit trávou.

Zebřičky pestré (4x) jsou umístěny v klecích. Jeden z párů je ve zcela bílé mutaci. Bohužel josu ještě příliš mladí, takže jsou schopny snést i přes 20 vajíček, na kterých neustále sedí.

Papoušíčci (2x) žijí v kleci u mamky v práci. Jedná se o vzácnou modrou mutaci.

Agapornisové (17x) mají vybudované opravdové zimní království. Mají k dispozici celou prádelnu, kde je umístěno asi 6 klecí s budkami.Ptáci mohou volně létat po celé místnosti. U stropu je přidělána větev, na které se moc rádi zdržují. Na stole mají velkou nádobu na koupání a semínka. Ptáčci mají svou hierarchii a očividně se jim tam moc líbí. V létě však opět půjdou do klecí a skříňové voliéry.

Papouška senegalského dostala ode mě mamka ke svým kulatým narozeninám. Jedná se o ručně dokrmeného a krotkého senegalce. Jmenoval se Johny, ale pokusíme se ho přejmenovat na Luckyho. Má svoji samostatnou vysokou klec a prozatím je umístěn v mém pokoji.

Původ: Papoušky zpěvavé, zebřičky pestré, amadiny Gouldové i všechy agísky jsme koupili ve zverimexu. Již jsme odchovali 4 agísky růžohrdlé. Samici rosely jsme dostali, jinak by ji údajně chovatel utratil kvůli tomu, že se mu hrozně trápila kvůli samcovi (celá se oškubala). Dokoupili jsme jí tedy krásného samečka, aby se necítila osamoceně.

Krmení: Nakoupené směsi pro malé i velké papoušky, senegalské proso, míchanice z mrkve, vajec a piškotů, slunečnice, skořápky vajíček, příležitostně ovoce

Poznámka: S ptáčky zažíváme různé peripetie. Například nám v létě uletěla rosela, ale po dvou dnech, kdy nám létala kolem domu a zdržovala se na nejvyšších větvích stromů, jsme ji chytli. Také už nám uletěla 2x zebřička pestrá, ale naštěstí jsme ji opět vlákali do klece. Bohužel nám uletěli asi 2 agísci, kteří už se nikdy nevrátili. :-(

Obyvatelé - podrobnosti
Papoušíček vrabčí - Agapornis fischeri2xPapoušíček vrabčí
Papoušek senegalský - Agapornis fischeri1xSameček Papoušek senegalský"Lucky" - ručně dokrmený, narozen 18.11.2009
Rosela Pennantova - Agapornis fischeri2xRosela Pennantova
Amadina Gouldové - Agapornis fischeri1xSameček Amadina Gouldové
Zebřička pestrá - Agapornis fischeri2xSamička Zebřička pestrá
Agapornis růžohrdlý - Agapornis fischeri8xAgapornis růžohrdlýOdchovy: 3 novorozenci (září 2009); 3 novorozenci (leden 2010); 4 novorozenci (červen 2010)
Agapornis fišeri - Agapornis fischeri1xSameček Agapornis fišeri"Oranžovák"
Agapornis fišeri - Agapornis fischeri1xSameček Agapornis fišeri"Mimísek"
Agapornis fišeri - Agapornis fischeri2xAgapornis fišeri
Agapornis škraboškový - Agapornis fischeri4xAgapornis škraboškový"Lesbičky" + 1 pár

10 druhů a celkem 24 živočichů

NahoruSložky fotek


NahoruDeníček
22
8.2010
Lucky (papoušek senegalský) bohužel již vůbec nechodí na ruku a je velmi bázlivý. Každopádně se mu však ve venkovní voliéře moc líbí a začíná se učit zpěv rosely Pennantové, která má charakteristický zpěv. Pořád se sice zpěv dá rozeznat, ale Lucky je skutečně učenlivý. (I když jsem doufal, že se naučí alespoň nějaké slovo).
15
8.2010
Náhled
Bohužel nám po nakladení vajíčka zemřela samička amadiny Gouldové. Pokusíme se však najít pro samečka novou samičku.
15
8.2010
Náhled
Bohužel jsme měli minulý týden velmi smutný. U skříňové klece se totiž propadlo dno a všichny 3 papoušci zpěvaví ulétli. Jednalo se o rodiče s několika měsíční samičkou. Samička několik dní poletovala okolo domu, avšak poté se již neukázala. Tímto tedy skončil náš chov papoušků zpěvavých. :-(
8
8.2010
Náhled
Darovali jsme jedné starší paní z naší vesnice zebřičku pestrou, jelikož jí umřela andulka.
2
8.2010
Dnes byl Lucky (papoušek senegalský) přenesen do venkovní voliéry. Očividně se mu tam moc líbí a je fascinován roselami Pennantovými.
Dárečky od návštěvníků Nápověda
NahoruKomentáře návštěvníků

přidat komentář Funkce je dostupná pouze pro přihlášené uživatele      

viktor23
2.3.11 19:29
potlesk Moc pěkné, opravdu moc. Posílám dárek. potlesk
kakariky10
13.2.11 18:25
fakt pekne
potlesk
 

© PTACCI.NET - https://ptacci.net/prezentace/61-danina-stanice